18 Ocak 2017 Çarşamba

Turkcell Platinium ile Pusetli Aileler Sakıp Sabancı Müzesinde


S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Turkcell Platinium Pusetli Aileler Etkinliği, ailelere bebekleri ile  birlikte ilk müze deneyimlerini yaşatmaya Feyhaman Duran – İki Dünya Arasında  Sergisi'nde de devam ediyor. 
Bebekli ailelere, özel bir sanat deneyimi yaşatmayı amaçlayan program, eğitmen eşliğinde  sergi turu, renkler, yüzler, çiçekler ve meyvelerle oynanacak oyunlar ve bebeklere duyusal  deneyimler yaşatacak atölye çalışmalarından oluşuyor. 
0-11 ay 
0-11 aylık bebeği olan annelerle çalışmanın hedefi, annelerin sergiyi bir rehber eşliğinde,  bebeklerinden ayrılmadan gezebilmeleridir. 30 dakikalık programda sergide seçilen eserlerin  önünde eğitmenle birlikte incelemeler yapılarak, bebeklerde renklerin, ışığın, şekillerin, sesin,  görüntülerin ve müze atmosferinin yarattığı etki gözlenir. 
12-36 ay 
60 dakikalık programda anne ve bebeğe eğitmen eşliğinde sergi gezisi yaptırılır. Tur sırasında,  sergilenen eserlerde renk, şekil, yüz ifadeleri gibi kavramlara dikkat çekilir. Turun ardından  hep birlikte renkli oyunlar oynanarak, farklı yüz ifadelerini resim çalışması ile  deneyimledikleri bir atölye çalışması yapılır.
Etkinlik ücretsizdir.
Ayrıntılı bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 0216 550 97 62 numaralı telefonu hafta içi sabah  9.00 - 13.00 ve 14.00 - 17.00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder