4 Mayıs 2016 Çarşamba

Polonezköy Stella'da Bir Gün...

Hazır havalar ısınmaya başlamış, piknik mevsimi gelmişken haftasonu kaçamağı yapabileceğiniz İstanbul'a yakın güzel bir mekan tavsiyesi konuk yazarımız Didem Akıncılar Baycan'dan geldi.. http://elemeklerimiz.blogspot.com/ blogunun sahibi olan Didem'e bu güzel yazısı için çok teşekkürler..


2015'in 19 Mayıs'ında tatili fırsat bilip arkadaşlarla Polonezköy'e kahvaltıya gidelim dedik. Bir gün önce çeşitli mekanları arayıp hiçbirinde yer olmadığını görünce, en son olarak Stella'yı aradık. Açık alanı çok geniş olduğu için rezervasyon yapmadıklarını ve mutlaka yer bulabileceğimizi söylediler.

Ertesi gün düştük yola, vardık Stella'ya. Stella 1967'den beri hizmet veriyor. Girişinde bir otoparkı var. Biz kolayca uygun bir masa bulup hemen yerleştik. 
Arabamızı buraya park ettikten sonra biraz yürüyüp, aşağıdaki kuş evinin bulunduğu sevimli kapıya geldik.

Kapının hemen sağındaki masaya kurulduk. Yanımızda da bir hamak ve iki salıncak vardı. Çocuklar için bu bile yetti.Biz sabah kahvaltısına gitmiştik. Kişi başı serpe kahvaltı 2015 yılı fiyatı 36 TL. Açıkçası tıka basa doyduk, çok çeşit var diyemeyeceğim. Ama mekan çok güzel, çok geniş, doğayla iç içe ve çocuklar için de oyun imkanı olduğu için gidilesi bir yer. 

Erken gittiğimiz için çok sakindi. Öğleden sonra kalabalıklaşmaya başladı. Fakat alan çok geniş olduğu için kalabalık da olsa hiç rahatsız etmiyor.

Kahvaltıdan sonra bahçesinde gezintiye çıktık. 

Bir futbol sahası (hemen altında büyük otopark),


Nispeten güneşten korunaklı bir çocuk oyun alanı,


Polonezköy genelinde her mekanda yer alan atlar,

İçinde langırt masası bulunan sevimli ahşap rüzgar değirmeni

Gezinti ve oyunlardan sonra acıktığımızı farkedip, öğle yemeği için mangal almaya karar verdik.

Mutfağın ve birkaç masanın bulunduğu binaya girdik, yiyecek, içeceklerimizi aldık, kişi başı ücretimizi ödedik. Sonra ekmeğimizi, tabağımızı, bardağımızı ve başka ihtiyacımız olacak şeyleri aldık, masamıza götürdük.

2015 fiyat listesi aşağıda.


Keyifli bir yemekten sonra biraz açık havanın ve sıcağın da etkisiyle kendimizi hamaklara atıp dinlendik. Sonra akşamüstü eve doğru yola çıktık.

Böyle tüm günü geçireceğimiz yerlere, kutu oyunu, kitap, boya kalemi ve resim defteri mutlaka götürmeye çalışıyoruz. Tavsiye ederim. 

Polonezköy içine geldikten sonrası için ulaşım krokisi aşağıda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder