5 Şubat 2016 Cuma

Xtreme Aventures İstanbulla Maceraya Doyun..

 
Maslak'taki Uniq Istanbul Kültür Merkezinde Ağustos 2015'te açılan Xtreme Aventures Macera parkı 5 ayrı parkuruyla her yaştan ziyaretçisi için harika bir ortam hazırlamış. Açıldığını okuyunca Poyraz'ın çok seveceğini tahmin etmiştim ve  ilk fırsatta denemeye gittik.

8000 metre karelik ormanlık alana tam 5 farklı parkur kurulmuş, parkurlar yaş gruplarına göre ayrılmış ve 70 değişik oyun oynanabiliyor. Biz tabii günün tamamını 5-8 yaş parkurunda geçirdiğimiz için diğerleri hakkında yorum yapamayacağım , ayrı bir günde çocuklardan bağımsız gelip kendimiz eğlenmeliyiz mutlaka :) İlk gidişimizi çocuklara ayırdık ve gönüllerince eğlenmeleri için ağların üstünde zar zor ayakta durduk :)  Parkın girişinde yukarı çıkabilmek için aşağıdaki ip merdivenden yukarı tırmanmak gerekiyor, çocuklar neyse de büyükler için çok kolay değil, en azından ben zorlandım :)

 
Yukarıda da tamamen ağlardan oluşan bir ortam yaratılmış , ağların üzerinde çocuklar durmaksızın zıplıyor. İplerden oluşan parkurlarda yürümeye çalışıp maymun gibi oradan oraya atlıyorlar.

 
Poyraz ve Onur bu parkuru çok sevdi 3 saat sıkılmadan oynadılar, 4-13 yaş için biletler 1 saatlik 30 TL, 2 saat 40 TL ama bu tarz şeyleri seven çocuklar için 1 saat yetmeyebilir ona göre bilet almakta fayda var. Biletleri kapıdan alabileceğiniz gibi biletixten de alabilirsiniz.

 
 
 
Büyükler için olan parkurda çok daha büyüğü olan kaydırma oyunlarından bir tane de küçük parkura koymuşlar bizimkiler tabii ki cesaret edemedi ama yapanlar çok eğleniyordu.
 
 
 
Xtreme Aventuresda aynı zamanda doğumgünü kutlamaları da yapılabiliyor. Resimde minik kızım Esin ve teyzesinin durduğu  bölümde masa ve ikramlar hazırlanıyor doğumgününe davetli çocuklar parkurda gönüllerince eğleniyor. Parkta ayrıca doğumgünü, okul grupları, şirket etkinlikleri, outdoor eğitimler ve özel atölye çalışmaları için çeşitli alanlar bulunuyor.
 
 
Biz deneyimlemedik ama yüksek ip parkurları yanına ilave olarak 8 yaş üzeri adrenalin ve macera severler için; içinde 15m yüksekliğinde 180m uzunluğunda bir zipline da olan Zipline Parkuru da var parkta.
 

Bunlar da hem koştururken düşücem diye korkan ama sürekli hoplayıp zıplamaktan da geri duramayan ve çok eğlenen minyonlar :))
Biz Kasım ayında gittik parka ama baharda gene gideriz gibi duruyor. Sizin de çocuğunuz macera, atlama, hoplama seviyorsa bir haftasonu bu parkı keşfedin mutlaka..İletişim : Xtrem Aventures İstanbul Macera Parkı

(0212) 328 2850

Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cd. Maslak / Sarıyer Uniq İstanbul Kültür Merkezi , İstanbul , 34396

Today 09:30 - 17:30 - Pazartesi kapalı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder