22 Mayıs 2015 Cuma

Zorlu Center AVM Çocuk Oyun Parkı

 
İstanbul'da her geçen gün yeni bir alışveriş merkezi açılıyor bu şehirde daha kaç avm'ye ihtiyaç var çok merak ediyorum. Bu alışveriş merkezlerinin artık müşteri çekebilmesi için farklı birşeyler yapması gerekiyor ve Zorlu Center açık havadaki parkıyla güzel bir fark yaratmış. Sıradan bir park yapmak yerine değişik oyun gruplarından oluşan çok güzel bir park inşa etmişler.

 
Hafta sonları çok kalabalık olduğuu tahmin ettiğim bu parka 2 kere gittik ve ikisinde de çocuklar bayıldı. Özellikle dev kaydırak hepsinin ilgi odağı oldu herkes yorulmadan tekrar tekrar yukarı tırmanıp kaymaktan çok zevk aldı. Ayrıca kulesine tırmandığın ve aşağı kaydığın bir ünite daha var ve çocuklar onda da çok eğleniyor. Oğlum beni zorla o tepeye çıkarınca bende tüm parkın manzarasını çekebildim.
 
 
Aşağıda gördüğünüz bölümde ise su oyunları yapmışlar, belli aralıklarla yerden su fışkırıyor, çocuklar bir yandan ıslanıp bir yandan koşuşurken çok eğleniyor. Bu kısma ayrıca armut koltuklar koymuşlar çocuğunuz oynarken dinlenebilirsiniz. Armut koltukların hemen karşısında minik bir cafe de mevcut.
 
 

Normalde bu sitede gezilecek yerler arasında alışveriş merkezlerine yer vermiyorum fakat Zorlu'nun parkını çok beğendim, illa avm.ye gidilecekse burayı tercih etmeme neden olabilecek bir park yapmışlar. Sizde bu parkta çocuklarınızla güzel vakit geçirebilirsiniz hatta gelmişken oyundan sonra onlara Alaçatı Muhallebicisinde birer dondurma da ısmarlarsınız belki :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder