28 Mayıs 2015 Perşembe

Sakıp Sabancı Çocuk Atölyeleri 2015 - Ücretsiz

Sakıp Sabancı Müzesi çocuklar için sene boyunca harika atölyeler düzenliyor, üstelik hepsi ücretsiz bu da yetmezmiş gibi çocuğunuzu atölyeye götürdüğünüzde sizde müzeye ücretsiz girebiliyorsunuz. Ülkemizde özel müzecilik kavramını sanırım ilk başlatan Sabancı Ailesine şehre bu güzel katkılarından dolayı nasıl teşekkür etsek azdır. Boğazın kenarındaki harika köşklerini şehir halkı için müze yaptılar ve bu işi çok güzel yürütüyorlar, sene boyunca müzede birbirinden güzel sergiler oluyor.
 
Sadece bahçesi için bile bu müzeye mutlaka gitmelisiniz. Bahçesi bir harika güzel bir havada bahçenin keyfini çıkarabilirsiniz çocuğunuzla, çok da şık bir cafesi var. Bahçesinden çok güzel boğaz manzarası izleyebilirsiniz. Bahçede soluklandıktan sonra müzeyi gezerek güzel bir gün geçirebilirsiniz.

Müzede sergiler kapsamında hem çocuklar hem gençler ve yetişkinler için eğitim atölyeleri düzenleniyor.Poyraz ve arkadaşları Reunion- Buluşma sergisi kapsamındaki "Bir Düşüncenin Peşinden" çocuk atölyesine katıldılar. Atölye binası müzenin bahçesinde bağımsız bir bina buraya çocuğunuzu teslim edip sizde 1,5 saat boyunca müzeyi gezebiliyorsunuz.

 
Atölye eğitmeni Elif hanıma bayıldım çocuklarla iletişimi harikaydı işini severek yaptığı çok belliydi. Önce çocuklara perdede nesneler ve onlara bakış açılarını gösterdi. Sonra çocuklarla birlikte bahçeden geçerek onları müzeye götürdü.
 
 
Sergideki eserler hakkında çocuklarla uzun uzun konuştu onların da eserler hakkında yorumlarda bulunmalarını sağladı.
 
 
Poyraz daha önce benimle de müze gezdi ama kesinlikle aynı şey değil bir eğitmenle ve kendi yaş grubuyla gezmesi çok farklıydı.
 
 
Sergiyi gezdikten sonra tekrar atölyeye döndüler ve gördükleriyle ilgili resim yaptılar. Resimlerini tamamlayanlar eğitmenden sertifikalarını aldılar.
 

Atölyenin içeriği, eğitmenin ilgisi çok güzeldi. Müzenin çocuklar için böyle atölyeler düzenleme fikri ise başlı başına şahane. Sizde aşağıdaki linkten atölyeleri takip edebilir, rezervasyon yaptırarak katılabilirsiniz. Teşekkürler Sakıp Sabancı Müzesi :)
http://www.sakipsabancimuzesi.org/tr/sayfa/cocuk-atolyeleri-takvimi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder