21 Mart 2015 Cumartesi

Karlar Ülkesi Müzikli Danslı Çocuk Oyunu- Ücretsiz

Mehmet Zorlu Vakfı harika işlere imza atıp her sene çocuklar için ücretsiz çocuk oyunları oynatıyor. Geçen sene Kibritçi Kız Müzikaline gitmiş ve çok beğenmiştik. Bu sene Karlar Ülkesi oyununa gittik ve çocukları bilemem ama ben oyuna bayıldım. Bir kere oyuna çok emek verilmiş. Oğlumu 2 yaşından beri tiyatroya götürüyorum ve bugüne kadar hatırı sayılır miktarda çocuk oyunu izledim o yüzden artık özen gösterilen işleri çok rahat fark edebiliyorum. Hem devlet hem özel tiyatrolarda "çocuk anlamaz" mantığıyla çok baştan savma oyunlar sahnelenebiliyor maalesef. Fakat Zorlu Vakfının oyunları çok profesyonel, oyuncular, dekor, kostümler, müzikler, konu herşey harikaydı.
 
Oyun 2 perde, 2 saat sürüyor fakat her sahnede çocukların dikkatini çekmeyi başarıyor oyuncular. Karlar Ülkesi şu meşhur filmdeki değil ve bu Elsa görmeyi bekleyen kızlar için biraz hayal kırıklığı oldu. Konusu tamamen bambaşka bir oyun sadece isim benzerliği var. Oyunun konusu şöyle :
En yakın arkadaşları Kay’ı Karlar Ülkesi’nde yaşayan kötü kalpli Karlar Kraliçesi’nin elinden kurtarmak için tehlikelerle dolu bir yolculuğu göze alan Tarçın ve Gerda, amaçlarına ulaşmak için engelleri aştıkları gibi rengarenk diyarlarda her biri kendi içinde kendi mesajını barındıran mevsimleri de keşfediyor.

Oyunda sonbahar kraliçesi pastalar yapıyor ve onları bir güzel yiyor, Poyraz sahneye çıkıp pastalar gerçek mi bakalım diye tutturdu :) Oyunun sonunda tüm oyuncular fuayeye çıkıp çocuklarla resim çektiriyorlar, bu bile işlerine ne kadar özen gösterdiklerinin bir kanıtı aslında çünkü hiçbir oyunda çıkıp çocuklarla fotoğraf çektiren oyuncu görmedim bugüne kadar. Poyraz sonbahar kraliçesiyle resim çektirip ona pastalar gerçek mi diye sordu :)

Oyun ücretsiz olarak Zorlu Performans Sanatları Merkezinde (Zorlu AVM'nin içinde) sergileniyor. Oyunu 19 Mayısa kadar ücretsiz izleyebilirsiniz, tek yapmanız gereken oyundan önce gidip gişeden bilet almak.
Oyun tarihlerini aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz..Keyifli seyirler..
Tık tık
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder