31 Aralık 2014 Çarşamba

Yeni yılda Bağdat Caddesi..

Bağdat Caddesi her sene yılbaşı için çok güzel süsleniyor. Yakın yerlerin kıymeti bilinmez nasılsa giderim canım diye düşünülür ya Cadde de bizim için biraz öyle, evimize çok yakın ama sorsanız kaç kez gidiyoruz senede sayılıdır, sürekli caddede takılan insanlar değiliz :) Ama yılın bu zamanında bağdat caddesini çok seviyorum. Kadıköy Belediyesi harika süslemeler yapıyor, senelerdir bu işi çok güzel yapıyorlar.Umarım uzun yıllarda bunu yapmayı sürdürebilirler
 
Özellikle çocuklar bayılıyor bu süslemelere. Poyraz normalde fotoğraf çektirmeyi hiç sevmez buna ragmen caddede tüm süslemelerin önünde fotoğraf çektirmek istedi. Aralık ayında 2 defa gezdik caddeyi, hava da oldukça güzeldi yani bu ışıl ışıl caddenin tadını çıkarmak için idealdi. Avrupa şehirlerini aratmayacak kadar güzel süslemeler var.

 
Her sene Bağdat Caddesi ve Nişantaşının süslemelerini çok beğenir mutlaka görmek isterdim, bu yıl Nişantası süslenmemiş bu nedenle sadece Cadde var bu ruhu yaşatan sanırım. Sizde fırsat bulursanız yeni yılın ilk günlerinde süslemeler kalkmadan gelip görün mutlaka.
 
 
Süslemeler özellikle Şaşkınbakkal Boynerin bulunduğu bölgede yoğunlaşıyor ama tüm caddede ışıklandırmalar var, yürüyüş yaparken hepsini görebilirsiniz. Sizde çocukla geziyorsanız hepsiyle fotoğraf çektirmekten geziniz oldukça uzun sürebilir :)
 
 
Biz gezdiğimizde hava oldukça iyiydi, şimdi hava soğudu hatta kar bile yağıyor bugün ama genede bu gezmeye engel değil bence. Zaten kar yeni yıla çok daha güzel bir hava katıyor, arada üşüdükce cafelerde çay kahve içip ısınabilirsiniz.
 
 
Yürüyüşünüze Kadıköy tarafından başladıysanız Boynere kadar gidip dönmeyin, biraz daha yürüyün ve Vakko binasını görün mutlaka. Vakko bu süsleme işini çok güzel yapıyor. Hatta bu sene bahçeye buz pisti bile kurmuşlar. Biz geç saatte gittiğimizden kapalıydı ama gündüz çocuklar kayabiliyor. Bahçesi, binanın kendi ışıklandırması o kadar güzel ki tam bir masal şatosu gibi.
 
 
Bu da 2014'ün son yazısı oldu, bu sene hayatımıza minik kızımız Esin katıldı ve bebekle ilgilenmekten çok fazla yazı yazamadım, 2015te iki çocukla bol bol gezip hepsini yazmayı umuyorum.
 
Yeni yılınız cadde gibi ışıl ışıl, neşeli, sağlıklı, çocuk kahkalarıyla dolu, bol gezmeli, bol kitap okumalı, arkadaşlarla güzel bolca vakit geçirmeli olsun, herkese mutlu yıllar :)
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder