3 Aralık 2014 Çarşamba

Küçük Kara Balık - Devlet Tiyatroları

 
Oğlum Poyraz'ı 3,5 senedir tiyatroya götürüyorum, bu sürede şehir tiyatroları, devlet tiyatroları ve özel tiyatroların birçok oyununu izleme fırsatımız oldu ve bu oyun izlediklerim arasında en iyilerden biriydi. Oyunu çok ama çok beğendim. Devlet Tiyatroları bu işi ciddiye alıp bir çocuk oyunu için ciddi emek harcamış. Hikayenin güzelliği bir yana, canlı orkestra ve harika oyunculuklarla tam bir görsel şölen olmuş çocuklar için.

 
Devlet tiyatrolarında çocuk oyunlarının biletleri sadece 4 TL. Bu kadar güzel bir oyun için çok düşük bir ücret, mutlaka fırsat yaratıp çocuklarınızı bu oyuna götürün. Diyaloglar biraz uzun olduğu için 4 yaş ve üzerine uygun diyebilirim çocuğuna gore değişir ama daha küçükler sıkılabilir. Oyunda canlı orkestra olması da çocukların müzik kulağı için çok güzel ve genelde çok hoşlarına gidiyor.
 
 
Oyundaki ışık oyunları da çok güzel ve yerinde kullanılmış. Samed Behrengi'nin harika kitabından uyarlanan oyunun konusu şöyle :
Annesiyle ufak bir derede yaşayan Küçük Kara Balık, büyük denizlere gitmek ve sonsuz sularda yüzmek istemektedir. Arkadaşı salyangozun ona cesaret vermesiyle birlikte tüm derelerin ve ırmakların birleştiği büyük sulara doğru yola koyulur. Ancak her köşebaşında onu ve onun gibi balıkları bekleyen tehlikelerle savaşmak zorundadır Küçük Kara Balık… Öğrenir ki zorlukların üstesinden gelmek, cesaretle ve o zorluklarla yüzleşmekle mümkündür.
 
 
Oyun bu ay 21 ve 28.Aralık Pazar günleri saat 14de Cevahir sahnesinde. Biletler tükenmeden alın. Biletlerinizi gişeden alabileceğiniz gibi www.biletiva.com dan online de satın alabilirsiniz.
Not : 21.Aralık'taki oyunun biletleri 8.Aralık'ta Sabah 10.da satışa çıkacak, biletler çok çabuk tükeniyor, o günü ajandanıza not edip bilet alabilirsiniz.
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder