31 Aralık 2014 Çarşamba

Borusan Contemporary Çocuk Sanat Atölyeleri

Çocuk AtölyeleriZengin ve değişken içeriğe sahip olan çeşitli programlardan oluşmaktadır. 5-12 yaş aralığındaki çocuklar için, yaş grubuna uygun olacak şekilde her hafta değişen iki saatlik atölye çalışmalarından oluşmaktadır.

Borusan Contemporary’de yer alan koleksiyon ve geçici sergilerden yola çıkılarak oluşturulan atölyeler her ay 8 farklı içerikten oluşmaktadır. Değişen atölye atmosferi ile çocukların farklı disiplinleri denemesi ve çağdaş sanatın kendine özgü dili ile ilişki kurması sağlanmaktadır.

Çağdaş sanat anlayışı çerçevesinde, baskı resim, fotoğraf, resim, heykel, düzenleme, asamblaj, rölyef ve kolaj gibi yeni anlatım biçimlerinin denendiği, her hafta birbirinden faklı çalışmaların yapılmasına olanak sağlayan bir içerik sunulmaktadır.

Yapılacak çalışmaya referans olacak eserler uzman eğitmenler eşliğinde, interaktif ve sorgulamaya dayalı bir anlayışla gezilerek, çağdaş sanatı okumaya yönelik bir altyapı oluşturulur.

Atölye, özel tasarlanmış yapısı ile katılımcılara renkli bir sanat ortamı sağlayarak, kişisel tercih ve fikirlerin paylaşıldığı ve planlı bir şekilde sanat çalışmalarına uygulandığı bir zemin sağlamaktadır. Atölyeler, gezi sırasında oluşan atmosfer ışığında, bilgi, gözlem ve hayal gücü ile farklı malzeme ve teknikler kullanılarak sanatsal üretim ziyafetinin sunulduğu eğlenceli ve bir o kadar da öğretici bir ortama sahiptir.

Çocuk atölyelerimize kişi başı katılım ücreti 15 TL'dir.

* Atölye programlarına www.borusancontemporary.com adresinden ulaşabilirsiniz..

İletişim
Adres:
Baltalimanı Hisar Cad. Perili Köşk No:5 34470
Rumeli Hisarı/Sarıyer İstanbul Türkiye
Telefon:
 0 212 393 52 00

Ziyaret Saatleri

Sadece Cumartesi-Pazar günleri
Ziyaret Saatleri :
   10.00 - 20.00
Borusan Contemporary hafta içi sürekli, Şeker ve Kurban bayramlarının birinci günü ile 1 Ocak'ta kapalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder