5 Kasım 2014 Çarşamba

Kidsnook - Masal gibi bir çocuk kitapçısı

 
17 milyon nüfuslu mega kent İstanbul'da sadece 2-3 tane olan çocuk kitapçılarına Ağustos 2013te eklenmiş olan Kidsnook'a yeni gitme fırsatım oldu ve buraya bayıldım. Çocuklar için masal gibi bir yer yaratmışlar, bu fikri uygulamaya cesaret edenleri tebrik ediyorum, zira ülkemizde çocuk kitapçılığı gerçekten zor iş. Kidsnook'un adını sosyal medyadan çok duymuş ama minik kızımızın ailemize katılmasından dolayı gitmeye fırsta bulamamıştık. Geçen hafta gitme fırsatımız oldu ve bende Poyraz'da mekanı çok sevdik.

 
Kidsnook Akatlarda bir villada, çevrede hiç tabelası yok ve bizim gibi anadolu yakasından gidenler için bulması biraz zor olabilir biz epey aradık. Kidsnook'a ulaşır ulaşmaz renkleriyle içinizi ısıtan meşhur ağaç ev sizi karşılıyor. Bizim çocukların ilk işi ağaç evin içine girmek oldu. İçi de dışı kadar güzel, birçok oyuncak var ve içi oldukça geniş bir ara ben bile girip minik sandalyelerde oturup çay içtim ağaç evin içinde. Poyraz ağaç eve hayran kaldı 1 haftadır babasına gidip tahta almasını ve bahçeye ağaç ev yapmasını söyleyip duruyor :)

 

Asıl kitapçıya girince ise bizi muazzam bir kitap seçkisi bekliyordu, 5000e yakın kitap olduğunu okudum websitelerinde, çok sayıda yabancı dilde kitap var. Kitapevinin içi çocukların vakit geçirebileceği şekilde dizayn edilmiş. Çocuğunuz ister temsili şöminenin yanındaki koltukta seçtiği kitabı inceleyebilir.
 

İster okuma mağarasına girip kitabını orada okuyabilir. Okuma mağarası fikrini çocuklar çok seviyor, bende bayıldım doğrusu hemen Poyraz ve Onur'la mağaraya girip bir kitap okuduk, çok keyifliydi.

 
Sizde benim gibi çocuk kitabını okumadan alamayanlardansanız burası tam size gore kitapları rahat rahat seçip uygun olanlarını satın alabilirsiniz. Kendim için kitap alışverişini internetten yapıyorum ama çocuk kitaplarını mutlaka incelemek istiyorum, zira çocuk için uygun olan nitelikli kitapları bulmak için mutlaka önceden incelemek gerekiyor. Eğer vaktiniz kısıtlıysa Kidsnook'ta size yaş grubuna uygun kitap seçiminizde yardımcı olacak harika bir ekip var.
 
 
Ağaç evin bulunduğu bahçede aynı zamanda minik bir cafede var, burada sanırım yiyecek de satılıyor. Bahçesi de oldukça keyifli , yazın burada çok sayıda aktivite düzenleniyor.
 
 
Kidsnook masal anlatıcılığı konseptini Türkiyeye getiren ve fark yaratan bir yer. Hem çocuklar için masal anlatıcılığı yapıyorlar hemde yetişkinlere zaman zaman bunun eğitimini veriyorlar. Yaş gruplarına gore çok farklı atölyeler düzenliyorlar, üst katlarında temalı doğumgünleri organize ediyorlar, benim çok sevdiğim yazarlı etkinlikler düzenliyorlar. Çocuk kitabı yazarları gelip kitabını okuyor, imzalıyor ve kitapla ilgili bir etkinlik yapıyorlar, hepsini sosyal medyadan iç geçirerek takip ediyorum harika işler yapıyorlar, şimdilik bebeğim çok küçük olduğundan katılamıyoruz ama yakında Poyraz'la katılmayı düşünüyorum.
 
 
 
29.Ekim'de ücretsiz bir seminer düzenlemişlerdi bende bu vesileyle ilk defa Kidsnook'a gitmiş oldum. Çocuk Edebiyatı ve Okuma Kültürü konulu bu seminerden edindiğim faydalı bilgileri slaytlarla birlikte www.poyrazligunler.com da yazdım, okumak isteyenler için tık tık .
Biz anneler semineri rahat dinleyelim diye Kidsnook ekibi aşağıda çocuklar için etkinlikler düzenlemişti, şahsım adına bir çocuk kitapçısından beklentim de budur; biz ebeveynleri bilgilendirmeleri, belki ileride yazarlarla imza günleri düzenleyebilirler yada yazarlarla sohbet günleri olabilir, yazarlar çocuklara kitabı yazarken neler yaşadıklarını, kitabın hikayesini anlatabilirler..

 
Edebiyatı ve kitapları çok seven bir anne olarak bu tür yerlerin açılması beni çok mutlu ediyor, umarım çok başarılı olur ve uzun yıllar şehrimizin kitapçısı olarak kalır Kidsnook. Sizde bu güzel kitapçıyı ziyaret edip kitaplarla iç içe bir gün geçirmek isterseniz detayları aşağıda:
İletişim Bilgileri
Telefon : (0212) 324 07 06
E-Posta : info@kidsnook.com.tr
Adres : Yıldırım Oğuz Göker Sokak Numara: 11 Akatlar / Beşiktaş / İstanbul
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder