10 Eylül 2014 Çarşamba

Poyraz'la Kadıköy'de bir gün..

Anadolu yakasında doğup büyüdüm belki de bu yüzden Kadıköy'ü çok severim. Tüm kalabalığına, trafiğine, keşmekeşine rağmen kendine has bir cazibesi vardır Kadıköy'ün. Eskiden bu kadar çok AVM türememişken alışveriş için sürekli Kadıköy'e giderdik, Poyraz'dan sonra çocukla gitmek bazen gözümde büyüdüğünden eskisi kadar sık gitmez oldum. Oysa Kadıköy'ün çarşısı bile harikadır, taptaze balıklar, meyve sebze alışverişi, Baylan, Şekerci cafer erol, Çiya , Yanyalı fehmi lokantası, Şehir tiyatroları ne ararsanız vardır Kadıköy'de.. Poyraz büyüdükten sonra artık onunla da ara sıra gidiyoruz. Klasik bir Kadıköy turunda mutlaka kitapçılara giderim Seyhan, Alkım, Mephisto hepsi birbirinden güzel kitapçıları var Kadıköy'ün..En çok Alkım'ı seviyorum hem geniş hem çeşit çok, hem çocuklar için ayrı bir bölümü var, Poyraz'ın kendi kitaplarını seçmesine izin veriyorum...
Çarşıda dolaşıp balık, sebze meyve, şarküteri alışverişi yaptıktan sonra önce bir oyuncakcıya sonra mutlaka Beyaz Fırın'a uğruyoruz Poyraz'la.. Oğlum da benim gibi tatlı düşkünü, birkaç sene önce Alaçatı'da keşfettiğimiz Trifle Beyaz Fırın'da satılıyor ve çok lezzetli.. Ya trifle yada çikolatalı pasta ısmarlıyoruz Poyraz'a..
 
Oyuncağını alıp, pastasını yiyince keyfi yerine gelen minik kuşla rahat rahat geziyoruz, kiliselerin yanından geçip ara sokaklarda kayboluyoruz. Sıra annenin keyfinde deyip Fazıl Bey'in Türk Kahvecisinde kendime bir kahve ısmarlıyorum. Poyraz yürümeye seven bir çocuk olsa buradan Moda'ya yürümek de çok zevkli olur aslında ama oğlum pek yürüme taraftarı değil o yüzden Kadıköy çarşı sınırlarında gezip eve dönmeyi tercih ediyoruz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder