2 Ağustos 2014 Cumartesi

Restoran Önerisi : Hammur Mantı, Göztepe


Daha önce mekan eleştirilerini okumak için sık sık girdiğim www.mekanist.net'e yaklaşık 1 ay önce üye olup gittiğim yerler hakkında yazmaya başladım. Mekanist tamamen üyelerin yorumlarından oluşan bir site ve yorum yazdıkça puan alıp önce gezgin sonra guru oluyorsunuz. Bende biraz gezen bir insan olarak kısa sürede guru oldum. Mekanist gezgin ve gurular için sürekli tadım etkinlikleri düzenliyor. Benim ilk mekanist etkinliğim de Göztepe'deki Hammur Mantı oldu. Sistem şöyle işliyor gezginler olarak mekana gidip yiyip içiyoruz ve sonrasında yorumlarımızı yazıyoruz :)
 
Hammur Mantı evime çok da uzak olmamasına rağmen daha önce gitmediğim bir yerdi. 5 sene önce açılmış, çok tatlı bir karı-koca işletiyor bayıldım onların enerjisine. Açıkçası ben bugüne kadar mantıyı tek çeşit sanıyordum bu minik restoranda tam 12 değişik çeşit mantı yapıyorlar. O akşam bize hepsinden tattırdılar ve hepsi de birbirinden güzeldi.

Mekan mantı ve çiğbörek evi olarak geçiyor, esas spesyelleri mantı ama çiğ börekleri de çok güzel. O akşam bazı arkadaşlar yağsız buldu fakat bence çok güzeldi, zaten çok yağlı sevmediğim için bana çok güzel geldi. Birkaç gün öncesinde Eskişehir'de çiğ börek yemiştim ve aşırı yağlıydı bana göre.
 
Mekanın çocuklular için en güzel tarafı ıspanaklı yeşil mantısı bir taşla iki kuş :) Sonradan ben Poyraz'ı da götürdüm ve bu mantıdan yedirdim gerçekten severek yedi. Hemen hemen tüm ürünler dondurulmuş olarak da satılıyor. Börekler, köfteler, mantılar, dolmalar hepsini pişmemiş olarak satın almanız da mümkün. Önceden sipariş vererek çok güzel kurabiyeler, tatlılar da yaptırabiliyorsunuz.
Tadım etkinliğinde biz değişik mantıları denedik ben en çok çıtır mantıyı beğendim, çiğbörek de denedik ama en güzeli benim için en sonda gelen tatlıydı. Bizim için özel yapılmış baklava harikaydı. Bu tatlılar her zaman bulunmuyormuş daha sonra eşimle gittiğimde yoktu mesela ama özellikle salı akşamları ev yemekleri ve tatlılar bulunuyormuş mutlaka.
 
Bu aile işletmesinde mutfak açık her şey gözünüzün önünde pişiyor, ister gidip orada yiyin, ister evinize sipariş edin ama bu mantıları mutlaka deneyin, çocuğunuza da güvenle yedirebilirsiniz.
Hammur Mantı İletişim:

Adres:Merdivenköy Ressam Salih Ermez Cad. Gözcübaba Apt. No:42/2
Göztepe-İstanbul

(Halis Kurtça Kültür Merkezinin birkaç apartman ilerisinde)
Telefon : 0216 566 77 27
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder