16 Ağustos 2014 Cumartesi

Polonezköy Ormanı ve Polina'nın Meşhur Pastaları..


Güneşli bir pazar günümüzü Polonezköy'de geçirmeye karar verince ilk durağımız kahvaltı için Polonezköy Country Club oldu , orayı ayrı bir yazıda anlatmıştım. Saat 2ye kadar country club'da oynayan çocukları alıp bu sefer pastalarıyla meşhur olmuş Polina'ya gittik. Polina'nın pastaları çok meşhur hatta müdavimleri varmış ve gün ortası olunca bitiyormuş diye okumuştum o yüzden mekanı bulunca önce gidip pasta kalmış mı diye baktım :) Sonra çocuklarla birlikte girdik ama yer bulmak çok zor, çok kalabalıktı girişte bir kamelya vardı oraya 4 çocukla doluştuk ve pastaları inceledik.

 
Poyraz kendine Polina Özeli seçti , çocukların hepsine ondan aldık ve iyi bir seçimdi onun pastası çok güzeldi gerçekten ben meşhur diye Madonna'yı seçtim ama hiç beğenmedim. Madonna 20 kat yufkadan yapılan bir pasta, balla yapıştırılıyormuş bana çok ağır geldi ve bitiremedim. Pastaların dilimi 13 TL. Pastaları yiyip biraz enerji toplayınca kendimizi bu sefer ormana attık. Polonezköy'de çok güzel bir yürüyüş parkuru var toplam 5 km. sanırım.


Çocuklarla ormanda biraz keşif yapıp biraz yürüyüş yaptık, tabii sırayla hepsi yoruldu o yüzden çok fazla uzaklaşamadık ama gene de güzeldi. Belli bir noktaya kadar yürüdük, hepsine sopalar bulduk, etrafta koşturdular, oynadılar, İstanbul'a yakın ve güzel bir orman.

 
Sizde İstanbul'dan arabanıza atlayıp yarım saatte Polonezköy'de olabilir ister güzel restoranlarında vakit geçirip, ister ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Biraz şehirden kaçıp nefes almak isteyenler için çok güzel bir yer. Buranın da maalesef imara açıldığını okudum umarım bu gerçekleşmez ve bir nefes alma noktası daha yok olmaz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder