11 Temmuz 2014 Cuma

Polonezköy Country Club - Piknik Park

 
Bahar geldiğinde her hafta sonu nereye gitsek diye düşünmeye başlıyorum, özellikle hava güzelken Poyraz'ı mümkünse açık havada güzel yerlere götürmeye çalışıyorum, bütün sene binaların içinde yaşıyoruz bari yazın biraz doğada olalım, yeşilliğe doyalım. Polonezköy bu açıdan İstanbul'a yakınlığı ile çok ideal bir yer. Yarım saatte sanki başka bir şehre gitmiş gibi oluyorsunuz, ormanı, cafe ve restoranlarıyla tam bir şehirden kaçış noktası, gerçi hafta sonu bütün şehir aynı yere kaçtığı için kalabalıktan pek kaçmış olmuyorsunuz ama ona da yapacak bir şey yok.
 
Hafta sonu Polonezköy şehirden kaçanlarla dolu oluyor, herkes kahvaltı ve piknik için burayı tercih ediyor. Bende gitmeden önce biraz araştırdım genel olarak mekanlarda fiyatlar yüksek çünkü talep çok fazla. Country Club'a en son 3-4 sene önce gitmiştik bu sefer de çocuklardan dolayı tercih ettik. Açıkçası çocuksuz olsam burayı tercih etmem ama çocuklu aileler için çok güzel. Kahvaltıya gittik ama uzun süre kaldık çocuklarla. Hafta sonu açık büfe kahvaltısı 45 TL, çocuklardan 10 TL.alınıyor. Girişte kahvaltı ücreti öderseniz ayrıca giriş ücreti almıyorlar ama sadece içeriye girmek isterseniz hayvanat bahçesi girişi gibi büyüklerden 20 TL. çocuklardan 10 TL. alıyorlar.


Biz pazar günü kahvaltı için gittik, açık büfesinde çeşit bol ama bazı ürünlerde kalite biraz düşük, tatlı çeşidi neredeyse hiç yoktu , sıcaklar güzeldi devamlı pide ve omlet yapıyorlar. Bahçesi çok keyifli, kahvaltıyı bahçede tahta masalarda yaptık.

 
Kahvaltıdan sonra çocukları alıp keşfe çıktık, alan çok geniş, gezecek çok noktası var. Çocukların ilk ilgisini çeken tabii ki hemen restoranın çıkışındaki park oldu, biraz orada oynadılar ama zaten İstanbul'da da parka gidiyorlar sürekli diye onları hayvanların yanına götürdük.

Burası mini bir hayvanat bahçesi gibi çok sayıda hayvan var, işin güzel yanı hayvanların çoğu serbest, ortada dolaşıyorlar, bunun kötü yanı yerler biraz hayvan pisliği dolu ama gene de günlük hayatlarında bu hayvanları görmeyen çocuklar için çok güzel bence. Ortada dolaşan pony.ler, minik eşekler, tavuskuşları, hatta bir bölgede geyik bile serbest dolaşıyor.


Hayvanların biraz ilerisinde çocuklar için jetonlu oyuncaklar koymuşlar, şimşek mcquen treni, bir kaç değişik oyuncak ve çocukların binebileceği minik bir pony var. Fakat fiyatları çok pahalı buldum bir jeton 10 TL. çocuk hazır buradayken para kazanalım mantığıyla düşünmüşler ki hiç hoş değil zaten hem giriş ücreti yüksek hem restoranı pahalı olan bir işletme için bu kadar kar amaçlı düşünmek ne kadar doğru bilemedim. Bizim çocuklar da biraz tutturdu ama biz protesto edip bindirmedik. Oyuncakları geçince hemen ilerde minik bir göl var ki ben en çok orayı sevdim, çocuksuz gelip bu minik gölün kenarında oturmak isterdim. Zira biz devamlı çocuklar düşmesin diye onlarla ilgilenmekten çok keyif alamadık ama çocuklar da orayı çok sevdi. Ayrıca gene çocuklar için hamaklar düşünülmüş hatta bir çok aile hamaklarda bebeğini uyutuyordu. Bizde denedik ama bizim koca bebekler uyumadı :)
Saat 1den sonra herkes mangal yapmaya başlamıştı, mangal için özel bir alan yapmışlar, eti satın alıp kendiniz yapabiliyorsunuz masaların ortasında mangallar var. Oldukça kalabalık olmasına rağmen alan geniş olduğu için ilk defa kalabalık beni çok rahatsız etmedi. Gelirken top getirmekte fayda var ortada çok geniş bir yeşil alan var ve rahatlıkla top oynanabilir. Kısaca çocuklarla burada güzel bir gün geçirmeniz için her şey var. Konaklamak için odaları ve günü birlik kullanabileceğini yüzme havuzu da var. Ulaşım ve detaylı bilgi için websitesine bakabilirsiniz..
http://www.piknikpark.com/

1 yorum:

  1. Burası müşterilerine saygı göstermeyen bir yer, bu gün eşimin doğum günüydü, birlikte buraya gitmeye karar verdik, kapı girişinde evli ve çocuklu bir çift vardı çocuklu bayanın eşi bilet alırken, kadın çocuk arabasıyla içeriye girdi diye, oranın sahibi olduğunu söyleyen kır saçlı ihtiyar bir adam kadına bağırmaya başladı, ben ve bir kaç aile adama tepki gösterdik, ne olmuş içeriye girdiyse diye, fakat adam ben buranın sahibiyim şimdi polis çağırıyorum burada bekleyin dedi, neyse biz içeriye girdiğimizde bize tavır alıp, bizlere ürün satışı yapmadılar, daha sonra tabii ki çıkmak zorunda kaldık keyfimiz kaçmıştı, kapıda bir kaç kişinin daha tartıştığına şahit olduk, bu tip yerlerin denetimi yapılmalı böyle bir işletme olamaz, müşterilerine saygı göstermeyen, bu tip yerleri insanlara ifşa etmek lazım.

    YanıtlaSil