12 Temmuz 2014 Cumartesi

ATLITUR – KİLYOS – BENCE GİTMEYİN

 
Her zaman mekan önerecek değilim ya bu sefer de bir yer önermiyorum J Arada bir gidip memnun kalmadığımız yerleri de yazayım da siz de boşuna o kadar yol gitmeyin..Poyraz’da çocukların çoğu gibi hayvanları çok seviyor. Atları da seviyor , bir iki kere bindi ve hoşuna gitti bende bahar gelince güzel bir yere ata binmeye götürmek istedim. Önce fırsat sitelerinden birinde Atlıtur’un fırsatını gördüm, Meydan AVM’de at binme kuponu aldım , Meydan AVM işyerime çok yakın olduğu için bir akşam iş çıkışı götürdüm minicik ama küçücük bir alanda çocukları ata bindiriyorlardı, görevli kızlar çok tatlı ve ilgiliydi, Kilyos’taki yerlerinde sporcu yetiştirdiklerinden oranın ne kadar büyük olduğundan bahsettiler.
Kilyos’taki kulüplerinde kahvaltı + at binme fırsatı alırsak çocukları rahatlıkla ata bindirebileceğimizi söylediler, iyi güzel dedik ve kuponları aldık. Mekanı aradığımızda çok yoğun olduklarını söyleyip 1 ay sonrasına randevu verdiler iyi dedik ve günü gelince Anadolu yakasından yola çıkıp Kilyos’a gittik, yol git git bitmedi oldukça uzun sürdü neyse dedik mekana vardık bir de ne görelim küçücük bir yer. 
Önce kahvaltı ettik, ki kahvaltı da öyle ahım şahım değildi ürünler sıradandı, kahvaltı mekanı bile çok küçüktü , kahvaltıdan sonra çocuklar için at sırasına girdik, zaten ata binilen yer minicik ve bir sürü insan olduğundan çocuklarla birlikte sıra bekledik, sıra gelince çocukları pony’e değil büyük atlara bindirdiler. Çocuk işte her şeyden eğlenip zevk alabiliyor , onlar sevdiler ama ben ve birlikte gittiğimiz arkadaşlar mekanı hiç beğenmedik.  Ben çiftlik tarzında yeşilliklerin olduğu büyük bir yer hayal etmiştim , kulüp deyince sporcu yetiştiriyoruz deyince böyle yerler gelmişti aklıma, fırsat kuponu alan insanların bu kadar minicik bir alana sıkıştırılacakları aklıma bile gelmemişti doğrusu.
 
 
Etraf aşırı bakımsızdı, atlar keza öyle çok pis ve bakımsız görünüyorlardı çocukların etrafta koşturacağı herhangi bir alan yoktu, otoparkı çok küçüktü, yolda yeterince yönlendirici tabela yoktu, kısaca ata binmek için tercih edilecek en son yer bence. Bu fırsat sitelerinde de anlamıyorum doğrusu satışını yaptıkları yerlere hiç mi gidip bakmıyorlar?
Atltur’u ararken yol üzerinde Zekeriyaköy’de Göçmen Ranch’ın önünden geçtik ve çok güzel görünüyordu, yeşillikler içinde büyük bir mekandı, Avrupa yakası için tercih edilebilir, aynı şekilde anadolu yakasında Kenan Bey At Çiftliği var ki Atlıtur’dan çok daha güzel bir işletme. Atlıtur benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Fırsatta 2 kişi için 10ar dakikalık at binme seansı vardı ama çocukları toplam 10 dakika bile bindirmediler, atlara su vereceğiz deyip biran önce indirme telaşındaydılar. Kısaca biz o kadar yolu tepip gittik ama biz ettik siz etmeyin arkadaşlar J 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder