24 Mart 2014 Pazartesi

Sapanca Gölevi Restorant


Sapanca Gölevi Restorana her sene mutlaka gidiyoruz. Hem hizmeti, hem bahçesi, hem yemekleri her şeyi çok güzel. Sapanca'da güzel bir gün geçirmek için göl kenarındaki ideal mekanlardan biri. Hem kahvaltı , hem yemek için gittik ve bugüne kadar hiç memnun kalmadığımız olmadı. Geçen haftalarda arkadaşlarla kahvaltıya gittik. Normalde Gölevinde hafta sonları açık büfe kahvaltı oluyor ve kahvaltı fiyatı kişi başı 35 TL. Biz bir fırsat sitesinden kahvaltı kuponu almıştık ve kuponumuz serpme kahvaltı olmasına rağmen bizi açık büfeye davet ettiler ve 20 TL.ye gayet güzel bir kahvaltı sundular.


Gölevinin en sevdiğim yeri bahçesi, çok geniş bir alana yayılı, yemyeşil ve içinde park var kısacası çocuklu aileler için ideal. Bizimkiler 3 çocuktu ve kahvaltıları biter bitmez bahçeye koştular babalarıyla birlikte futbol oynadılar, parkta oynadılar, bahçedeki köpekleri sevdiler, bir ara göle taş atmaca oynadılar.

Bu bahçe özellikle havalar ısınında bir harika oluyor, bizim gibi apartmanda oturan insanlar ve çocuklar için bahçe bulunmaz bir nimet ve bütün gününüzü sıkılmadan burada geçirebilirsiniz. Bahçeye hamak kuruyorlar, hamakta bebeklerinizi uyutabilirsiniz :)

 
Baharda ve yazın bahçede açık büfe barbekü yapıyorlar Pazar günleri, 12den 4e kadar istediğiniz kadar yiyebiliyorsunuz, açık büfesi çok başarılı, tatlılar , meyveler ne ararsanız var. Geçen sene kişi başı 50 TL. civarıydı bu seneki fiyatlarını bilmiyorum henüz gitmedik ama yazın mutlaka gene gideriz.  Ayrıca bahçesindeki erik ağacından erik toplayıp yemek de serbest :)

 
Bu sefer mart başında gittiğimiz için gölün suları çekilmiş gibiydi hava da biraz serindi ama bahardan sonra gölün suları iyice kenara kadar geliyor, ördekler ortaya çıkıyor. Ördekler biraz gölde yüzüp sonra bahçede ortalıkta gezinebiliyor, miniğinizin de bu durum çok hoşuna gidiyor.

 
Gölevinin bahçesinde kendimi evimde gibi rahat hissedip kafama göre takılabiliyorum, çıplak ayakla gezip, oyun oynayıp hatta çocuğumu uyutabiliyorum. İçeride özel bir odada çocuklar için doğum günü de düzenleyebiliyorsunuz. Burada bir kır düğünü de şahane olurdu bence , bizden geçti ama evleneceklere güzel bir alternatif.
 

Mekanı çok övdüm, reklam aldım sandıysanız ilgisi yok :) gerçekten ailecek her sene bir kaç kez gidip çok güzel vakit geçirdiğimiz bir yer olduğu için yazdım. Bahar gelince insanın içinde gezme kıpırtıları başlıyor, Sapanca İstanbula yakın oluşu, gölü ve doğasıyla harika bir yer bence. Siz de bir cumartesi yada pazar sabah erkenden yola çıkıp kendinizi Sapanca'ya atın, Gölevinde güzel bir kahvaltı ve gün geçirin, çocuğunuzun da çok keyif alacağından eminim, bizimki her gidişimizde dönmemek için ağlar :) Keyifli geziler...

İletişim
T. 0264 592 00 700264 592 00 70
e-mail. sapancagolevi@gmail.com
Sapanca Göl Evi Restaurant Kırkpınar / Sapanca / Sakarya

http://www.sapancagolevi.com.tr


 
 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder