19 Mart 2014 Çarşamba

JURASSIC LAND - Türkiye'nin tek Dinozor Parkı

 
Bayrampaşada’ki Forum AVM’nin içinde Türkiye’nin ilk ve tek Dinozor Parkı konseptiyle açılmış olan Jurassic Land’e Poyraz’la birlikte ilk defa gittik. Daha önce belki korkar diye götürmemiştim , şu anda 4,5 yaşında olmasına rağmen 4D sinemaya vs. katılmak istemedi yani daha küçükken getirsem de gerçekten korkabilirmiş.
Jurassic Land oldukça geniş alana yayılmış ( 10 bin metrekare) ve içinde çok fazla aktivite düşünülmüş. 4D Sinema, Temalı Fotoğraf Çekimi, Dino Laser Tag, Kazı Aktivitesi, Yumurta Boyama Aktivitesi, Müze, Bilim Merkezi, Kuluçka Ünitesi, Veteriner Ünitesi, Uysallar Ünitesi, Vahşiler Ünitesi. Biz en çok müze kısmında vakit geçirdik , Poyraz’ın en sevdiği bölüm de kazı yapılan alan oldu, mağaraların içinde kumun altına dinzoro yumurtaları yerleştirmişler ve çocuklar kazmayla kumları kazıp yumurtaları bulmaya çalışıyor, Poyraz bu kısmı çok sevdi.
 
İçeriye ayrıca bir de park yapmışlar, burada da biraz vakit geçirdik.
 
Dinozor seven çocuklarınıza burada doğum günü de düzenleyebiliyorsunuz, doğum günleri için özel bir alan ayrılmış. Gezmekten yorulup acıkanlar için Jura Cafe'de bir şeyler yiyip içebilirsiniz. Jura Sanat Atölyesinde dinozorlarla ilgili birbirinden ilginç ürünler satılıyor.

Peki çocukların çoğunun çok sevdiği Dinozor Nedir?
Dinozorlar, ilk olarak yaklaşık 230 milyon yıl önce, Geç (veya belki de Orta) Triyasik Dönemde ortaya çıkmış olan kara sürüngenleridir. Her ne kadar dinozor kemikleri insanlık tarihi boyunca bulunmuş olsa da, ancak erken 19. Yüzyılda bilimsel olarak tanımlanmışlardır. Bu zamandan beri, bilim adamları, tüm kıtalardan ağırlıkları bir kaç kilogram ile onlarca ton arasında değişen yaklaşık bin farklı çeşit dinozor türü tanımlamışlardır. (Kaynak : www.jurassicland.com.tr)

 
Jurassic Land'ı bir de kendi ağzından dinlersek :
Jurassic Land, çocukların hem el becerilerini ve hayal güçlerini geliştirecekleri, hem de keşfetmenin heyecanını yaşayacakları aktiviteleriyle de fantastik geziye interaktif boyut katıyor. Çocuklar kaşif paleontolog sertifikası almaya hak kazanacakları kazı aktivitesine katılabilirken, heyecanlı bir turun ardından favori dinozorlarını resmedip süsleyebilecekleri t-shirt boyama etkinliğinde yer alabiliyor, dünyada yüzyıllarca yaşamış bu görkemli canlıların yumurtalarını istedikleri gibi boyamanın keyfini yaşıyorlar. Ziyaretçiler tematik bahçede Jurassic Land treniyle gezintiye katılarak, dilerlerse eğlenceli farklı oyun seçeneklerini deneyebiliyor. Aktiviteler sırasında aileler de yeşillikler arasında kahvelerini yudumlarken, Jura dünyasının doyumsuz atmosferinin keyfine varıyor. Maceranın ardından Jura Cafe’de keyifli bir yemek de bu eğlencenin tadını damakta bırakıyor.


Jurassic Land  10.00 – 20.00 saatleri arası her gün açık.

Giriş Ücretleri 
Yetişkin 28 TL
Çocuk 2-16 Yaş  22 TL

3 Kişilik Aile : 66 TL

4 Kişilik Aile : 84 TL
Ulaşım ve daha detaylı bilgi için www.jurassicland.com.tr

2 yorum:

  1. Ne kadar guzel paylastiginiz icin tesekkurler biraz fikir edinmis oldum
    THY nin Curio Cty dergisinde gordum bu parki biz de bir cok dinazor konulu yere gittik de turkiyedekine gitmek kismet olmadi.

    YanıtlaSil
  2. Selam Nihal, ben Evren Erdag (TAIS den :) ), Türkiye ye iki gün oldu geleli ve kızımla gidilecek bir yer ararken karşıma cıktı bloğun. Seni tekrardan gördüğüme sevindim. Bu gün dinozorları ziyarete gideceğiz. Bilgi dolu bloğun için teşekkürler.

    YanıtlaSil