31 Mart 2014 Pazartesi

İstanbuldere Restorant- Sapanca

 
Her sene Sapanca’ya 1-2 kere gideriz , gitmişken de bütün günümüzü geçiririz ve akşam yemeklerini mutlaka İstanbuldere Alabalık Restoranında yeriz. Sapanca’nın merkezinde değil arabayla biraz yukarılara tırmanmak gerekiyor ama gittiğiniz yola değecek bir yer. Çok güzel bir doğası var, oldukça geniş bir alana yayılı. Şelalesi var, bahçesinden akan bir dere var, her taraf yeşillik ve ağaç. Hava güzel olduğundan bahçede oturmak şahane olur ama biz ne zaman gittiysek genelde yağmur yağdığından hep içeride oturuyoruz. İçerisinin de atmosferi çok güzel, ahşap bir ev, şöminesi var , çocuk oyun odası var.
 
Restoranın bahçesi çocuklar için tam bir keşif cenneti, etrafta koşturup duracak ve keşfedecek bir sürü şey var,  bizimkiler gibi şehir çocukları için doğayla baş başa vakit geçirmek çok önemli böyle yerlere gelince bahçede oynamak hoşlarına gidiyor. Bu sefer gittiğimizde hava serindi ve bahçede çok uzun süre oynayamadılar ama restoranın içinde de kapalı oyun odası var orada iyi vakit geçirdiler, bizde rahat rahat yemek yiyebildik.
 
Kütük evin tamamı camla kaplı olduğu için hepimiz buraya kışın kar yağdığında gelmenin harika olacağında hemfikir olduk. Şöminenin başında oturup karı seyretmek harika olur, bir dahaki sefere yazın değil kışın gelmeye karar verdik
 
Biz her gelişimizde alabalık yiyoruz ama başka seçenekler de var, websitesinde güncel fiyatlarıyla menüyü görebilirsiniz. Alabalık kiremitte ve sosla piştiği için gayet başarılı ayrıca kiremitte mantar ve peynir de benim favorilerim. Fiyatları benzer restoranlara göre çok uygun kişi başı balık, ara sıcak, salata, içecek ortalama 30-35 TL. ödüyorsunuz. Bu atmosfer, lezzetli yemekler için gayet makul bir fiyat bence. Ayrıca alkol de satılıyor dilerseniz rakı, bira vs. hepsi mevcut. Biz her gidişimizde memnun ayrıldık bu yüzden gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum.

 
İLETİŞİM :
Adres  :       Erdemli Köyü (Istanbuldere) - Sapanca
Telefon  :       0264 582 74 98 - 582 67 39
Gsm  :       0532 74135 09 begin_of_the_skype_highlighting 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder