9 Şubat 2014 Pazar

www.lulutata.com duydunuz mu?

 
Çocuklu ailelerin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmış bir siteden bahsetmek istiyorum www.lulutata.com , çocuklu aile rehberi demişler açıklamasına ve cidden tam da öyle olmuş. Çocukla nereye gideceğiz, gittiğiniz yerde rahat edermisiniz, oyun odası , oyun ablası var mı mekanlar oldukça detaylı bir şekilde değerlendirilmiş. Ben gezmeyi çok seven biri olduğum için ilk olarak mekanları okuyorum ama sadece mekan tanıtımları yok annelerden ve uzmanlardan çocuk yetiştirmekle ilgili çok güzel yazılar da var, aradığınız konuyla ilgili deneyimler veya uzman fikirlerine ulaşabilirsiniz.. Yeni açılan bu siteye başarılar ve uzun ömürler diliyorum zira biz ailelerin bu tür girişimlere çok ihtiyacı var..
 
www.lulutata.com hakkında...
Bir çocuğun çikolata gördüğü zamanki haykırışıdır, Lulutataa!
Siz de bir çocuğun hayata baktığı gibi saf ve karşılık beklemeksizin bakıyorsanız hayata, doğru yerdesiniz.
Çocuklu olunca hayata bakış açısı değişenlerden misiniz siz de? Öyleyse artık bebeğinizin ve çocuğunuzun rahat edeceği, dolayısıyla sizlerin de rahat edeceğiniz mekanlara gitmeyi tercih ediyorsunuzdur.
Bebeğinizi rahatça emzirebildiğiniz, altını kolayca temizleyebildiğiniz, sağlıklı besinlerle doyurabildiğiniz ve çocuğunuzun neşeyle vakit geçirebildiği yerlerde daha uzun süre daha keyifle kalabildiğinizi siz de fark ettiniz. Bazı mekanlarda huzur buldunuz bazı mekanlarda 'keşke' dediniz... Edindiğiniz bir tecrübe oldu neticede ve bir dahaki sefere, aynı mekana giderken, mutlaka bir B planı yaparak gittiniz. Belki arkadaşlarınıza bu mekanı önerdiniz, belki de gitmemeleri konusunda onları uyardınız.
Çocuklu Aileler olarak birbirimizi tanımıyor gibi görünsek de, aslında birbirimize çok benziyoruz. Çocuklarımızla plan yapmadan önce hepimiz araştırıyoruz. Hangi kafe veya restorana gidilebilir? Çocuğumu hangi kreş, anaokulu veya okula yazdırmalıyım? Çocuklar için nerelerde atölye veya sanat okulları var? Hangi tatil mekanında rahat edebiliriz? Hangi müze veya tarihi yeri gezmeye gidelim veya giderken nelere dikkat edelim? En iyi doğum günü mekanları nerelerdir? vb.
Fikir alışverişinde bulunmanın bu süreci çok daha kolaylaştıracağını, Çocuklarla Gidilecek Mekanlar'a lulutata.com aracılığıyla tek bir yerden ulaşmanın, zamandan tasarruf etmemize ve doğru ön bilgiyle gittiğimiz mekanlardan daha fazla keyif almamıza katkı sağlayacağına inanıyoruz.
Lulutata Çocuklu Aile Rehberi çocuklarla gidilebilecek her türlü yer ve mekandan; Hamilelik Süreci, Annelik ve Bebek Gelişimi, Çocuklarla Yaşama dair tüm konularda size yön verecek bilgilere; içeriği sizlerin önerileriyle oluşturulan 'Uzman ve Anne' yazılarına kadar, ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgilere ulaşabilmenizi hedefleyen bir kılavuzdur.
Her mekanı deneyimleme şansımız yok elbette. Gelin birlikte vakitten tasarruf edelim! Bildiklerimizi paylaşalım ve birbirimizin tecrübelerinden faydalanalım. İçtenlikle birbirlerine yol gösteren, deneyimlerini samimiyetle paylaşan 'çocuklu aileler' olarak bu platformda buluşalım.

1 yorum:

  1. Süper b,r site bayıldım. Emeğinize sağlık. Oğlum 13 yaşında ve çalışan anne olarak etkinliklerden fazla haberimiz olmuyor. Hep sonra yakalıyorum. ve hep 13 e kadar :) Değişim sürecine girdik. Daha çok aktivite daha çok bilinç :)

    YanıtlaSil