16 Ocak 2014 Perşembe

Kibritçi Kız Müzikali - Ücretsiz olarak Zorlu PSM Center'da..


Çocukluğumuzda sonu acıklı biten bir masal olarak okuduğumuz Kibritçi Kızı Zorlu Çocuk Tiyatrosu harika bir müzikale dönüştürmüş. Üstelik tüm çocuklar izlesin diye ücretsiz yapmış. Yeni açılan Zorlu Performans Sanatları Merkezinde bu harika oyunu ücretsiz olarak çocuklarınıza izletebilirsiniz.
 
Oyun broşüründe yazdığı gibi +5 yaş çocuklara daha uygun zira biraz uzun, 2 perde ve çok fazla diyolog var. Fakat müzikli bir oyun ve müzik genelde tüm çocukların ilgisini çekiyor. Biz 3-4 yaş civarı 4 çocukla gittik ve hepsi de oyunu keyifle izledi, sadece biraz uzun olması konsantrasyonlarını bozdu diyebilirim.

 
Oyun ücretsiz sahnelenmesine rağmen çok iyi hazırlanmış ve belli ki hem çok para hem de çok emek harcanmış. Çok fazla çocuk oyunu izlemiş biri olarak diyebilirim ki dekor, kostümler, oyunculuklar hepsi çok güzeldi. 2.perdenin sürprizi Sermet Erkin ve sihirbazlık gösterisiydi.
 
 
Oyun bizim masalda okuduğumuz şekliyle hüzünlü bir şekilde bitmiyor, bir takım uyarlamalar yapılmış ki bence bu hali çok daha iyi olmuş. Oyunun sonunda tüm oyuncular çıkıp çocuklarla fotoğraf çektirdi ve bu da çocukların çok hoşuna gitti.
 
 
Oyun Nisan sonuna kadar İstanbul'da Zorlu PSM'de ücretsiz olarak sahnelenmeye devam edecek. Davetiyelerinizi 1 hafta önceden gişeden temin etmeniz gerekiyor. Oyun tarihleri ve saatleriyle ilgili programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder