16 Aralık 2013 Pazartesi

Mum's Cafe, Karaköy

 
 
Poyraz'la gidip rahat ettiğimiz café ve restoranları burada paylaşıyorum zira böyle yerler bulmak çok kolay değil aslında mekan çok ama çocukla rahat edilen mekan çok değil maalesef. Geçen pazar günü Miro sergisine gitmeye karar verdiğimiz için Karaköy'de güzel kahvaltı mekanı araştırırken buraya rastladım. Karaköy zaten son yıllarda patlama yapmış birbiri ardına harika mekanlar açılmış ama biz hiç gitmemiştik. Mekanı bulma nedenlerimden biri sahibinin bir blogger olması
http://tuzvekarabiber.blogspot.com/  sahibesi açmış bu harika cafeyi.

 
Karaköy pazar sabahı kahvaltılar için çok popular olmuş anlaşılan ki biz cafeye ulaştığımızda saat 10 civarıydı ve içerde sadece 1 masa vardı fakat kısa sürede tüm masalar dolduğu gibi çok sayıda insan da kapıdan dönmek zorunda kaldı. Cafe'nin içi küçük ama çok samimi bir ortam yaratılmış. Pazar sabahları açık büfe brunch var kişi başı 25 TL. Peynirler, zeytinler yörelerinden gelmiş, kıymalı börek anne elinden çıkmış, reçeller, tereyağı ev yapımı, çocuklar için nutella bile düşünülmüş, çok fazla çeşit yok ama yeterli ve doyurucu, çeşitlerin hepsi de kaliteli.

 
Camların önüne minderler yerleştirilmiş, Poyraz bir ara yatıp dinlendi bile :) , uzun masa
gün içinde gelip kahve içip çalışmak için çok ideal. Dergiler, gazeteler, ve harika pastalar hizmetinizde :) Biz güzel bir kahvaltı ettik, Poyraz'da mekanı çok sevdi ve kimseyi rahatsız etmedi (yani bizce :)

 
Mum's café hemen Fransız Geçidinin girişinde, kapısının önünde de masaları var, yazın ve güzel havalarda dışarıda da oturulabilir. Dediğim gibi Karaköy sokaklarında çok güzel yerler açılmış açılmasına ama sokaklar çok kötü durumda. Buranın acilen kentsel dönüşüme ihtiyacı var gibi duruyor. Sokaklar çok dar, binalar çok eski ve harap halde, ara sokaklarda çöpler göze batıyor. Bazı çok lüks mekanların çıkışında hemen böyle bir manzarayla karşılaşmak ilginç oluyor. Ayrıca park etmek neredeyse imkansız, arabayla giderseniz arabayı merkezi bir yere bırakıp ara sokaklara yürümekte fayda var. Biz Mum's Cafe'yi çok sevdik ve başka bir gün pasta yemeye mutlaka gideceğiz, zira pastalarda gözüm kaldı :)
 
Adres :Fransız Geçidi Sok No.1/16-17; Telefon: 0212 245 98 48
 
 


2 yorum:

  1. Harika görünüyor.Kızım biraz daha büyüsün ben de gitmek isterim.( esinperisi)

    YanıtlaSil
  2. Guzel yaziniz icin cok tesekkur ederim :). Normalden fazla kalabalim olan Pazar gunu dahi rahat etmis olmaniza cok sevindim. Bloguma yonlendirme icin de ayrica tesekkurler :). Sevgiler yildiz

    YanıtlaSil