5 Eylül 2013 Perşembe

Poyraz Butik Otel - Marmara Ereğlisi

Poyraz arabada seyahat etmeyi sevmediğinden bu sene ege ve güney sahillerine kaçmak bize hayal olunca Marmara Bölgesinde ve Trakya çevresindeki denize girilecek yerleri araştırırken önce haliyle ismiyle beni kendine çeken harika bir oteli anlatacağım. Tatilimizi Silivri’de yazlıkta geçirirken son anda sevgiliyle 3-4 gün çevreyi gezmeye karar verdik ve otel araştırmaya başladım.

Poyraz Butik Otelin sayfasındaki http://www.poyrazbutikotel.com/tr/index.html resimlere bayıldım, aradığımda aksanlı ama çok güzel Türkçe konuşan bir bayan bana yer olmadığını söyledi. Zaten son anda aradığımdan böyle bir cevap bekliyordum biz çevreyi gezdik tozduk ama ben bu oteli kafama takmıştım en azından daha sonra gelmek üzere görmek için dönüşte uğramaya karar verdik. Çoğu zaman otellerin internet sitelerindeki resimlerin gerçek olmadığını görüyoruz ve tatilimiz zehir oluyor zaten yazlığa da 20 dk. mesafede olduğundan tatil dönüşü keşif gezisine çıktık iyi ki de gelmişiz. Yolda sevgiliye hayalimdeki yeri şöyle anlatıyordum.“bahçe içinde olsun , çok büyük olmasın oradan oraya koşturmak zorunda kalmayalım, deniz kenarında olsun odadan denize ulaşmamız 5 dk.yı geçmesin, mümkünse bahçede Poyraz’ın oynayabileceği hayvanlar olsun, temiz olsun, açık büfe yemek olmasına gerek yok karnımızı doyuracak güzel birkaç çeşit olsa yeter. Bunları istiyorum çok şey mi istiyorum?” dedim ve aradığım yeri buldum. Hem de İstanbul’a 1,5 saat uzaklıkta buldum J
Kapıdan girdiğimizde sonradan ismini öğrendiğimiz Kristin bahçede eliyle minicik bir köpek yavrusunu besliyordu “Shortie” annesini kaybetmiş yolu buraya düşmüş ve artık buranın köpeği olmuş harika bir yavru. Poyraz Shortiye bayıldı onu kucağına almak için delirdi , eliyle beslemek istedi, okşadı sevdi ve devamlı Şortiii şortiiii diye bağırıp durdu. 10 dk. şortiyi sevdikten sonra kendimizi tanıtıp odaları görmek istediğimizi söyledik.
Christine ve eşi Serdar Bey bizi bahçede ağırladı çay ve kurabiye ikram etti bizi müşteri gibi değil misafir gibi ağırladı.
 
Otel açılalı henüz 1 ay olmuş odalar tertemiz , eşyalar yepyeni , banyolar harika (otellerde çok kafaya taktığım bir noktadır banyo ve duşun temiz olması). Burası bir butik otel yalnızca 5 odası var , girişte kocaman bir mutfağı var isteyen hem dolabı hem ocağı kullanıp kendine öğlen yemeği yapabiliyor zira otelde öğlen yemeği servisi yok. Sabah kahvaltısı bahçede servis ediliyor akşam da Christine güzel yemekler yapıyor.
Çayımızı içerken Poyraz müsaade ettikçe sohbet etmeye çalışıyoruz. Serdar Bey ve Christine senelerce Almanya’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye yerleşmeye karar veriyorlar. Serdar Bey Makine Mühendisi ve burada çalışıyor. Christine hemşire Türkiye’de ne yapacağım diye düşünürken bu oteli açma fikri doğuyor. Araziyi Serdar Bey’in annesi seneler önce almış ve daha sonra babası bir bina yaptırmış fakat perili ev gibiymiş biraz kimse gelmiyormuş. Kendileri oldukça iyi para harcayıp (dekorasyondan ve kullanılan eşyalardan anlamak mümkün) burayı yapmışlar ve hizmete açmışlar bence harika bir iş yapmışlar.
Otelin deniz kıyısında olması büyük avantaj deniz sığdan başlıyor ve dibi kum, çocukların oynaması için çok ideal. Deniz kenarında otele ait şezlong ve şemsiyede mevcut. Kafa dinlemek ve dinlenmek için çok ideal bir yer. Deniz tatili yapabilir, bahçede oturup kitabınızı okuyabilir, tavla oynayabilirsiniz. Yeni açıldığından fiyatları çok çok uygun. Bizim için bundan sonra yazın birkaç hafta sonu geçireceğimiz bir mekan olacak gibi geliyor. Oda sayısı çok az olduğundan önceden arayıp rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

İletişim bilgilerini de yazıyorum gerisini size bırakıyorum :)

Baglarderesi Mevkii, Kumsal sokak, yeni Camii karsisi, Sahil Marmara Ereğlisi / Tekirdağ
Email: tineontour@googlemail.com
Website: www.poyrazbutikotel.com
Telefon: 0 282 613 15 59
Cep Tel: 0 534 342 99 55

Not : Poyraz Butik Otelle ilgili bu ilk yazımı 2011 yazında yazmışım, sonrasında tahmin ettiğim gibi burası bizim her yaz geldiğimiz bir yer oldu. Hatta daha geçenlerde Poyraz ve arkadaşı Onur'la geldik ve çocuklar çok eğlendi. Artık her yaz bir haftasonu buradayız hem istanbula yakın , hem denizi güzel, hem otel güzel, biz hep memnun kalarak ayrılıyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder