22 Ağustos 2013 Perşembe

Çocukla Yalıköy Tatili

Hazır yaz tatili gelmişken ve herkes nereye tatile gitsek diye düşünürken geçen sene gittiğimiz ama yazmadığım bir sahil kasabasını anlatayım dedim. Gerçi Yalıköy o kadar yalın bir yerdi ki anlatacak çok fazla şey yok ama gene de gitmek isteyenler olursa neyle karşılaşacaklarını bilsin.

Yazın birçok hafta sonunu Silivri’deki yazlığımızda geçiriyoruz Poyraz’da çok seviyor yazlığı, geçen sene eşimin doğum gününde değişik bir yere gidelim dedik Silivri’den yola çıkıp Ayçiçek tarlalarıyla dolu Trakya topraklarını geçerek Yalıköy’e gittik. Aslında niyetimiz Kıyıköy yada İğneada’ya gitmekti fakat yol o kadar bozuktu ki daha fazla dayanamayıp burası da deniz sonuçta deyip Yalıköy’de durduk.
Sahili bildiğiniz sahil fakat hiçbir tesis yok, şezlong , şemsiye falan yok, her şeyi yanınızda götürmeniz lazım. Kahvaltı edecek bir yer aradık ama minik bir cafe dışında bir yer bulamadık, yemek için içerilerde birkaç yer daha olduğunu söylediler ama deniz kenarından uzaklaşmayıp minicik büfede hallettik kahvaltı işini.
 
Denizi pek öyle mükemmel değildi girişi taş , ilerde derinleşiyor. Allahtan tam teçhizatlı olduğumuz için sandalyemiz , şemsiyemiz yanımızdaydı, yiyecek bir şeyler de almıştım yanımıza. Bu kadar yol geldik bari denize girelim deyip biraz denizde takıldık. Bu kadar yolu geldiğimize değer bir yer miydi derseniz kesinlikle hayır, sıradan bir sahil kasabası, etrafta tuvalet yok , yemek yenecek düzgün bir yer yok, kısaca bir daha gelir misiniz derseniz hayır J O gün eşimin doğum günüydü o gün bugün benimle dalga geçiyor hayatım bu sene beni daha iğrenç nereye götüreceksin diye J

 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder