12 Mayıs 2013 Pazar

Mekan Önerisi : Anadolu Kavağı


 
Doğma büyüme İstanbullu ve gezmeyi çok seven bir insan olmama rağmen hayatımda ilk defa gittim bu semte. Ne kadar güzel bir semtmiş oysa ki. Küçük balıkçı kasabalarını anımsattı bana özellikle merkezi , hediyelik eşya satan minik dükkanları ve balık restoranlarıyla.
 
Anadolu Kavağına giderken yol çok güzel, manzara harika. İstanbul’un bu ucuna hiç yolumuz düşmediğinden daha önce görmemiştim bu güzellikleri. Yol üzerinde çevre köylerden getirdikleri ürünleri satan tezgahlar kurmuşlar. Poyraz uyurken orada oturup bir güzel gözleme yedik ve alışveriş yaptık. Tezgahta meyve, sebze, reçeller, bal, tarhana, fındık, ceviz yok yoktu doğrusu , Poyraz’ın seveceğişeylerden azar azar aldım yoksa kaptırıyordum kendimi .
 

Yol üzerinde manzara o kadar güzeldi ki arabayı durdurup manzarayı seyrettik ve bol bol foto çektik.
 
Sahili tipik bir boğaz semti sahili, parkları, balık tutanları, mangal yapanları hepsi mevcut. Ama merkezi diğer semtlerden farklı geldi bana. İstabul'un en uç noktasındayız gibi hissettim gidince. Sahilinde çok güzel balık restoranları var bir gün mutlaka balık yemeye gelmek lazım ama mümkünse çocuksuz..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder