16 Mayıs 2013 Perşembe

Cansu Alabalık, Maşukiye


Kurban bayramında kuzenim ve kızı bize sürpriz yapıp Almanya’dan tatile geldiler, bizde onları gezdirmek için değişik yerlere götürdük. Bunlardan biride ne zamandır methini duyduğum Maşukiye’deki Cansu Alabalıktı. 5 büyük, 3 çocuk minicik bir arabaya doluşup yola çıktık. Yol 2 saate yakın sürdü bu esnada hepimiz acıktık, çocuklar biraz mızırdandı ama gittiğimiz yer bu yola değer bir yer çıktı. Bahçesi harika, masalar bahçeye atılmış. Şansımıza havada çok güzeldi , yolda hepimiz çok acıkmıştık ve kendimizi yemeğe vurduk J Kahvaltısını ben çok beğendim -ki mekan kahvaltısıyla meşhur zaten- kişi başı 25 tl.ye tıka basa karnınızı doyurabilirsiniz. 
 
 
Cansu Alabalık aynı zamanda bir konaklama tesisi , çok şirin minik evler yapmışlar. Evlere bayıldım aynı masallardaki minik evlere benziyorlar.Bütün evlerin önünde masa ,sandalye ve birer hamak mevcut. Burada çok güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Yeşillikler içinde hamakta sallanıp uyuyabilir yada kitap okuyabilirsiniz. Yada yanınızda miniğiniz varsa sırayla o sizi sallar siz onu sallarsınız :)
Evlerin hemen önünde minik bir süs havuzu, arka tarafta ise minik bir sahne var. Evlerin başlangıcında ise bir salon yapmışlar, burada soba yakılıyormuş kışın , sıcak bir ortamda çay kahve içebiliyormuş misafirler. Fiyatları da uygundu, bir sonraki kış tatili için ben kafama yazdım burayı.
 
Cansu alabalık oldukça geniş bir alana yayılmış. Restoranın arka tarafında birçok aktivitenin yapıldığı kısım var. Bizim miniklerin en çok sevdiği at binme kısmı oldu. Poyraz’da hayatında ilk defa ata binmiş oldu. Ve ben bu yazıyı yazarken olayın üstünden 2 ay geçmiş olmasına rağmen hâlâ bindiği atı ve atın adının çapkın olduğunu hatırlıyor ve gene gidelim diyor :)

Ayrıca çocuk parkı, alabalık havuzu , çocukların koşturması için bol bol yeşil alan mevcut ortamda. Bütün bir gün rahatlıkla ve sıkılmadan geçirecek kadar hoş ortam bizim günün devamında başka bir planımız olduğundan erken ayrıldık ama gelip tüm gün vakit geçirebilirsiniz. Ayrıca restoranın kapalı bölümü de mevcut yani yolu göze alıyorsanız kışın bile gelinebilir.
 

2 yorum:

  1. Konaklamalı gitmek istiyorum Nihal. Tavsiye eder misin?. Araçsız ulaşımı hakkında fikrin var mı?. teşekkürler.ipek

    YanıtlaSil