25 Şubat 2013 Pazartesi

Ataol Tatil Çifltiği - Bozcaada


Bozcaada tatilimizi planlarken çiftlik olmasını çok istedim zira bu yaz 2 ayrı deniz tatiline gitmiştik ve bu sefer denizden ziyade gezme ağırlıklı bir tatil istiyordum. Adada 4-5 tane çiftlik konseptli otel var. Aral, Harmani, Bağbadem, Pelazzi ve Ataol. Biz bunların arasından Ataol’u seçip tatilimizden 1 ay önce rezervasyon yaptırdık. Otel yeşillikler içinde ki bence çocuklu aileler için çok önemli bir özellik. Çiftliğin sahiplerinin aynı zamanda üzüm bağları da var otelin iki yanı üzüm bağlarıyla kaplı. Poyraz’la üzümlerin arasında dolaşmak gayet keyifli oldu.


Otele varıp odamıza yerleşince biraz hayal kırıklığı yaşadım , otelde tek beğenmediğim şey odaların biraz küçük oluşuydu. Birde odamıza Poyraz için tek kişilik yatak koydurunca hareket alanı iyice daraldı. Ama odada çok vakit geçirmediğimizden pek dert etmedik. Odalarda TV ve mini buzdolabı mevcut. Odanın resmini çekmemişim ama genel olarak güzeldi küçük olması dışında bir sorunu yoktu ve temizlik konusunda başarılıydı. Odayla ilgili bir diğer eleştirim minik de olsa bir balkonun olmayışı insanlar deniz tatiline geldiğinden bir sürü asacak havlu, çamaşır vs. oluyor bunlar için aşağı çamaşır askılıkları koymuşlar ama yeterli değildi bence.Bahçe düzeni çok hoştu, hamak, salıncak, süs havuzu her şey düşünülmüş. En güzeli de devamlı bahçede sürü halinde serbestçe dolaşan kazlar J Poyraz bunları çok sevdi devamlı peşlerinden koşturup durdu.

Gene çocuklu aileler için çok önemli olan park unutulmamış. Ahşap oyuncaklardan oluşan park mevcut ve burada bol bol vakit geçirdik. Parkın hemen yanında tavuk ve horozların olduğu bir kümes var burada tavukları inceledik bol bol. Çiftlik denince akla çok daha fazla hayvan geliyor ama burada sadece tavuk, horoz ve kazlar vardı. Poyraz hayvanları çok sevdiğinden ben daha çok hayvan olmasını tercih ederdim.


Restoran kısmının manzarası da çok hoş alt taraf yemyeşil ve üzüm bağlarına bakıyor. Kahvaltı ve akşam yemeği açık büfe olarak sunuluyor. Kahvaltıda çeşit boldu , özellikle ev yapımı reçellere bayıldık. Akşam yemeklerinde mezeler, salata, meyve, tatlıçeşitleri yanında bir çeşit ana yemek seçeneği vardı. Ana yemek çeşitlendirilebilir. Genel olarak yemekleri yeterli buldum ama ana yemek servisi biraz yavaştı özellikle balıklar gelene kadar insan mezelerle karnınıdoyurabiliyor JRestoranın altındaki yeşil alanda çocuklar yemekten sonra koşturup oynadı bol bol, saklambaç, yakalamaca oynadılar. Çocukların koşturması için gayet uygun ve geniş bir alan. Aynı yerde hamak da vardı ve bol bol yatıp dinlendim. Oğlumda ağaçtan zeytin topladı.
 
Otelde olduğumuz zamanların çoğunu yeşil alanda geçirdik, Poyraz bol bol koşturdu, biz hamakta dinlendik, kitap okuduk. Şehir hayatında özlediğimiz yeşile burada doyduk. Poyraz arkadaş edinip onlarla oynadı, hatta onlarla çizgi film bile izledi lobide :) Oteli genel olarak beğendik, çevre düzenlemesi, bahçesi ve yemekleri çok güzel tek kötü yanı odaları biraz küçük ama odaya sadece uyumak için gittiğimizden pek dert etmedik.


1 yorum:

  1. Merhaba,
    Ben de Bozcaada için yer araştırıyorum...Tekrar gidecek olsanız yine burayı seçer misiniz onu merak ettim?
    Deniz

    YanıtlaSil