7 Ocak 2013 Pazartesi

Mini Aktivite , Bostancı

2 annenin Bostancı'da açtıkları Mini Aktivite'nin kara tahta atölyesine gittik geçen hafta Poyraz'la. www.fikirdenk.com anneleri olarak atölyeye katıldık, ismini ilk duyduğumda kara tahtayla ne yapılabilir acaba diye düşünmüştüm ve açıkcası bu kadar eğlenceli bir fikirle karşılaşmayı beklemiyordum. Mini aktivite bir apartman dairesinde salon atölye olarak düzenlenmiş, minik bir oyun odası, mutfak ve malzemelerin durduğu bir odadan oluşuyor. Yağmurlu bir cumartesi sabahı mini aktiviteye gittik , bizim haylazlar içeri girer girmez oyun odasını keşfetti ve oradan koparmak biraz zor oldu. Ben önce Poyraz kesin katılmayacak diye düşündüm ama oğlum beni yanılttı baştan sonra kadar katıldı çalışmaya. Önce çocukların hepsi için hazırlanmış tahtaları siyah tahta boyasıyla boyadı tüm çocuklar.
Eller, kollar hatta giysilerde biraz boya oldu ama olsun pek eğlendiler. Daha sonra tahtaları kuruması için camın önüne koydular o esnada bütün çocuklar keçeden hazırlanmış parçalarla salyangoza benzer silgi yaptılar kendilerine. Tahtalar kuruyunca bu sefer tahtalara açılmış deliklerden ip geçirip askı yaptılar tahtalara. Son olarak daha önce keçeden hazırlanmış figürlerle herkes tahtasını süsledi.

Bütün çalışmalar süresince Poyraz'a çok az yardım ettim herşeyi kendi yaptı, büyümüş galiba benim oğlum :) Çalışırken çocuklara süt ikram etti atölyenin sahipleri. Herkes tahtasını bitirince tebeşir dağıtıldı ve tebeşirle birşeyler çizdiler tahtalarına.
Güzel bir fikirle güzel bir saat geçirdik. Poyraz çalışmayı sevdi ve tahtasınıda çok sevdi , günün kalanında gittiğimiz yerlerde de tahtasıyla oynamaya devam etti.
Bu güzel çalışma için hem www.fikirdenk.com hem www.miniaktivite.com a teşekkürler. Mini aktivitenin her ay değişik atölye çalışmaları oluyor, web sitelerinden veya facabooktan programlarını takip edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder