26 Aralık 2012 Çarşamba

İstanbul Modern'de bir sabah...

İstanbul Modern'e Poyraz'la daha önce 2 kere gittik fakat müzede düzenlenen bir etkinliğe ilk defa katıldık. Ülkemizde özel müzecilik tarihi çok eskiye dayanmıyor ve sayıları henüz çok fazla değil ama varolanlar çok iyi işler çıkarıyor. Avrupa'daki müzelere benzer etkinlikler düzenliyorlar ve hiç de aşağı kalır yanları yok. Özellikle çocukların müzeye gelmesini teşvik edecek pek çok etkinlik düzenleniyor ve İstanbul Modern'de bunlar tamamen ücretsiz. Bunlardan daha önce de haberim vardı ama Poyraz'ın 3 yaşına gelmesini bekliyordum :)
Poyraz'ın yaş grubu için ailece sanat etkinliği düzenliyorlar. Bizde bir pazar sabahı erkenden müzeye gittik ve ailecek çalıştık. Hatta Poyraz'dan çok biz - daha doğrusu babası :)- çalıştı desem daha doğru olacak. Poyraz ve arkadaşı Derin daha çok birşeyler kesme, biçme işleriyle uğraşırken babası pandanın gövdesini oluşturdu. Etkinliğin teması Şakacı Pandalardı. Her aile bir panda yapıp onu istediği gibi süsledi. Bizde epey çalıştık ve sonuçta eserimiz ortaya çıktı :)
Daha büyük yaş grupları için değişik temalı etkinlikler düzenleniyor. Programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.Sizde bir sabahınızı ayırıp ailecek sanat yapın :)http://www.istanbulmodern.org/tr/egitim/ucretsiz-egitim-programlari/genc-istanbul-modern-module-home_830.html
Poyraz ve kendisiyle aynı gün doğan arkadaşı Derin :) pandalarını çok sevdiler, ellerinden düşürmediler. Pandaları yol boyunca sevdik ve hatıra olarak evimize götürdük.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder