4 Aralık 2012 Salı

Aralık 2012 Çocuk Etkinlikleri


Kış gelince çocuklarla haftasonu programı yapmayı seviyorum. Yazın genelde park, bahçe, açık hava takılıyoruz ama kışın bu şansımız pek olmadığından bende haftasonları değişik etkinliklere götürüyorum Poyraz'ı. Her ay başında kontrol ettiğim siteler ve yayınlar var buralardan aylık programları mutlaka inceliyorum. Sizde kışın hava kapalı diye eve kapanmak zorunda değilsiniz alın çocuğunuzu çıkın dışarı :)

1-İlk işim şehir tiyatrolarının aylık programına bakmak oluyor. Yeni ayın programı bir önceki ayın son haftası açıklanıyor ve biletler satışa çıkıyor. Biletler çok çabuk tükendiğinden hemen o hafta satın alıyorum genellikle. Programı ve oyunlarla ilgili bilgileri aşağıdaki linkten alabilir, üye olup bilet satın alabilirsiniz. Bu sene 3 tane 3+yaş oyunu var Boncuk, Uğurböceği ve Sokak Kedileri. Boncuk'a gittik ve Poyraz çok sevdi, tavsiye ederiz. Sokak Kedilerine bu ay sonu gideceğiz.
http://bilet.ibb.gov.tr/frame.asp

2-İkinci olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait Kültür A.Ş'nin aylık programını mutlaka inceliyorum. İstanbulun birçok değişik semtindeki kültür merkezlerinde her haftasonu ücretsiz çocuk oyunları sahneleniyor. Oyun konularına göre beğendiğim olursa Poyraz'ı götürüyorum. Ayrıca buradan kendimde faydalanıyorum. Örneğin bu ay 22.Aralıkta Yeni Türkü konserini gözüme kestirdim.
http://www.kultursanat.org/

3-Devamlı takip ettiğim bir site www.hadianne.com, burada birçok mekanın aylık programları yayınlanıyor. Örneğin İstanbul Oyuncak Müzesinin kendi sitesinde programı net olarak göremiyorum ama hadi anne sitesinde her zaman görebiliyorum.
İstanbul Oyuncak Müzesi (Göztepe) Aralık ayı programı için tık tık


4- Rahmi Koç Müzesi Aralık ayı programı için tık tık
Rahmi Koç Müzesini çok seviyorum , çocuklar için gezmesi en zevkli müze bence. Atölyelerine hiç katılmadım. Diğer müzelerin aksine burada atölyeler ücretli ve biletleri biletix'te satılıyor.


5- Tiyatro Mie Aralık 2012 Oyun Programı.
Şehir tiyatroları dışında zaman zaman özel oyunlarada gidiyoruz. Ülkemizde maalesef çocuk oyunlarına gerektiği kadar özen gösterilmiyor. Tiyatro Mie bu konuda fena değil oyunları diğerlerine göre daha iyi. Programı görmek için tıklayınız

6- Akbank Sanat Aralık 2012 Çocuk Atölyeleri
Aksanatta çocuklar için çok güzel atölyeler düzenleniyor. Bizimkinin henüz yaşı tutmuyor ama tutanlar için program burada

7-Borusan Contemporary Aralık 2012 Çocuk Atölyeleri
Uzman sanat eğitmenleri eşliğinde 15-20 çocuktan oluşan 5-14 yaş arası çocuklara atölyeler düzenleniyor. Programa buradan ulaşabilirsiniz.

8-İTÜ Bilim Merkezi Hafta Sonu Çocuk Atölyeleri
8 Aralık - 26 Ocak arasında her haftasonu başka bir konunun işlendiği çok kapsamlı etkinlikler düzenleniyor. 4-6 yaş grubu ve 7-11 yaş grubu var. Programı şuradan görebilirsiniz.

9-Peter ve Kurt - Müzikli Masal 16.Aralık.Pazar - CKM'de
Dünyaca ünlü müzikli masal Peter ve Kurt , 16 Aralık 2012 Pazar günü saat 12.00’de ünlü tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ve 23 kişilik orkestra eşliğinde Caddebostan Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Bilet satın almak için tıklayınız

10-İstanbul Devlet Opera ve Balesi - Çocuklar için Fındıkkıran
İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Aralık ayında “Fındıkkıran” adlı çocuk balesini sahneleyecek.
Tarih : 2, 16, 23 ve 30 Aralık 2012 Pazar
Saat: 11.00 ve 14.00
Yer: Kadıköy Süreyya Operası
Bilet Ücreti: 8 TL
* Buna dün Poyraz'ın arkadaşları gitmiş ve çok beğenmişler, bizde 30.Aralığa bilet alacağız, kalmışsa tabii :)
Bilet satın almak için tıklayınız
 

11- Yapı Kredi Kültür Merkezi Aralık 2012 Kitap Okuma Atölyeleri
Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde Aralık ayı boyunca Cumartesi günleri farklı yaş grupları için yaratıcı drama eğitmeni Çiğdem Odabaşı eşliğinde ücretsiz yaratıcı drama ile kitap okuma atölyeleri gerçekleştirilecektir.
Programı indirmek için tıklayınız

12- Pera Müzesi 29.Aralık.2012 Yılbaşı Çocuk Atölyeleri
29 Aralık 2012 Cumartesi günü gerçekleşecek programda, çocuklar birbirinden renkli ve parlak yılbaşı süsleriyle heykeller tasarlayacak, diledikleri gibi figürler, yaratıklar ve hayvancıklar yaratacaklar.
Ayrıca, sevdikleri için 2013 yılı dileklerini resimler ve süslemelerle anlatacakları yeni yıl kartları da tasarlayacaklar.
Tarih: 29 Aralık 2012 Cumartesi
Saat: 11.00-13.00 ( 4-6 Yaş )
Saat: 14.00-16.00 ( 7-14 Yaş )
Her iki atölye için de kontenjan 10 kişidir.
Atölye Ücreti: 30 TL, PERAkart aile ile %50 indirimli
Ayrıntılı bilgi ve rezervasyon için 0 212 334 99 00 (4) no.lu telefonu arayabilirsiniz ya da egitim@peramuzesi.org.tr adresine mail gönderebilirsiniz.
Kaynak

13-Kumbaracı50 (Beyoğlu) Aralık 2012 Çocuk Etkinlik Programı
9 Aralık Pazar
13:00 Çok Soğuk - BeReZe (6+)
 tek fiyat 15
Aile bileti: üç kişi 35, iki kişi 25

16 Aralık Pazar
13:00 El el üstünde kimin eli var? - Elim Sende Derneği
interaktif gösteri+atölye içiçe
 tek fiyat gösteri+atölye 20

23 Aralık Pazar
13:00 Çok Soğuk - BeReZe (6+)
15:00 Atölye: Yılbaşı Partisine Hazırız-Yürütücü: Merih Sütlaş
 tek fiyat 15
Aile bileti: üç kişi 35, iki kişi 25
oyun+atölye 30 TL/sadece atölye 20 TL

30 Aralık Pazar
13:00 Kayıp Eşya Bürosu - BeReZe (4+)
 tek fiyat 15
Aile bileti: üç kişi 35, iki kişi 25


14- Sakıp Sabancı Müzesi Aralık 2012 Atölye Programı
Sakıp Sabancı Müzesindede çocuklar için çok güzel atölyeler düzenleniyor.
Programı indirmek için tıklayınız


15-Caillou Müzikali 9.Aralık.2012 Bağlarbaşı Kültür Merkezinde (Üsküdar)
Poyraz'ın en sevdiği çizgi filmlerden biri Caillou. Yerli bir prodüksiyon şirketi tarafından müzikale dönüştürülmüş. 9.Aralık.Pazar 12-14 ve 16ta Bağlarbaşı Kültür Merkezinde sahnelenecek. Biletler Mybilet'te satılıyor. Poyraz 12 matinesinde Cailloyu seyrediyor olacak :)

16-Beykoz Cam Ocağı Vakfı Yeni Yıl Şenliği - 16.Aralık.2012
Beykoz'daki Cam Ocağı Vakfı 16.Aralık 11-16 arası çocuklar ve aileleri için yeni yıl şenliği düzeenliyor. Füzyon atölyesi, boncuk atölyesi, cam üfleme gibi etkinliklerin düzenleneceği bu günün çocuklar için değişik bir etkinlik olacağını düşünüyorum. Biz Poyraz'la orada olacağız.
Etkinlik ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

17-Üsküdar Belediyesi Aralık 2012 Çocuk Etkinlikleri
Üsküdar Belediyesinin kültür sanat etkinliklerini çok beğeniyorum. İlçede açtıkları değişik kültür merkezlerinde her haftasonu ücretsiz çocuk oyunları sergileniyor. Ayrıca hafta içi vakti olanlar için çok güzel aile içi eğitim seminerleri düzenliyorlar.
Programı indirmek için tıklayınız

18-Mini Aktivite Aralık Ayı Atölyeleri (Bostancı)
Mini aktivite 2 anne tarafından Bostancı'da kurulmuş çok hoş bir oyun ve etkinlik evi. Değişik materyallerle çok güzel atölyeler düzenliyorlar. 8.Aralık'ta da yapılacak olan Kara Tahta atölyesine biz Poyraz'la katıldık ve Poyraz çok güzel vakit geçirdi.
Aralık ayı programını görmek için tıklayınız
 
19- Şarkılarla Oyunlarla Pepee - 9.Aralık.Pazar Bostancı Gösteri Merkezinde
4 yıldır TRT Çocuk ekranlarında çocuklarla buluşan ve söylediği şarkılar ile tüm Türkiye'nin kalbine taht kuran, milli çizgi film kahramanımız Pepee, en sevilen şarkılarıyla sahnede.
Poyraz bu gösteriye 2.Aralık'ta Beşiktaş Kültür Merkezinde gitti, çocuğu Pepee sevenlere tavsiye ederiz.
Biletler biletixte satılıyor. Satın almak için tıklayınız20- Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali 15-16 Aralık.2012 - Kenter Tiyatrosunda
Çirkin Ördek Yavrusu Müzikali, müzikleri, dansları, geniş oyuncu kadrosu ve estetik düzeyi ile 6 yaş ve üzeri herkese seslenmektedir.
Biletler biletixte

21- İyi Cüceler Kitabevi - Caddebostan
İyi Cüceler çok beğenerek takip ettiğim bir çocuk kitapçısı. Kitapçı olmanın yanısıra çok güzel etkinlikler düzenliyorlar çocuklar için. Hem hafta içi hem haftasonu ve her yaşa göre bir etkinlikleri mutlaka var. Haftalık programlarını facebook yada twitterdan takip edebilirsiniz.
 

Çocuğunuzla birlikte dopdolu, keyifli ve güzel bir Aralık ayı dilerim. :)

1 yorum:

  1. Biz de Caillou nun 12 seansında olacağız. Görüşebilmek dileğiyle...;)

    YanıtlaSil