8 Kasım 2012 Perşembe

Müzikal ve Moda Parkı..


Poyraz ve arkadaşlarıyla daha önce Bremen Mızıkacılarına gitmiştik ve çocukların çoğu oyunu sevmişti. Bu ay başka bir müzikale bilet aldık. Müziğe Dokunmak :
Yaklaşık 55-60 dakika süren, interaktif bir çocuk oyunu olan 'Müziğe Dokunmak' çocuklara müziği ve enstrümanları tanıtıp sevdirmeyi amaçlarken, çocukları da bu oyunun içine dahil ediyor. Pazar sabahı erkenden Kadıköye gidip önce Saray'da kahvaltı ettik sonra Süreyya Operasına gidip salondaki yerimize geçtik.

Poyraz normalde evde böyle oturup birşey seyretmeyi pek sevmesede tiyatroya yavaş yavaş alıştı. İlk yarım saat hiç arıza çıkarmadan oyunu izledi. Zaten gerçekten de interaktif bir oyun. Müzmen çocuklara orkestradaki müzik aletlerini tanıtıyor onlar hakkında bilgiler veriyor, onların seslerini taklit etmelerini istiyor. Salonda bağıran çocuklardan baya bir curcuna oluyor. Bütün çocuklar bağıra çağıra şarkı söylüyor bence güzel birşey ,sadece bazılarını susturmak zor oluyor sonradan...Bizimkinin başta hoşuna gitsede 40.dakikada gidelim, hadi gidelim, burdan gidelim diye tutturdu. Tabii bunda sabah evden çıkarken parka gideceğiz diye söz vermeminde etkisi büyük oldu 90 cm.lik boyuyla benden hesap soruyor cüce "anne hani parka gidecektik?, parka gitmeyecekmiyiz?" ziv ziv ziv başımın etini yedi. Zaten en ön sırada olduğumuzdan etrafa daha fazla rahatsızlık vermemek için mecburen çıktık 45.dakikada zaten 15 dk. sonra bitti oyun. Biz kapının önünde arkadaşlarını bekledik çıkışta herkesle selamlaştıktan sonra park park diye tutturan kuzu ve arkadaşı Onur'la Moda Parkına gittik. Al sana park dedim oyna istediğin kadar. Fakat çocuk hakikaten parkı o kadar çok özlemiş ki baya sevindi parkı görünce. Neye bineceğini şaşırdı desem yeridir.
 
 
Bizimki normalde sabit durmayı pek sevmez ama salıncakta bile 10 dk.dan fazla sallandı, koştu, oynadı. Yazın hergün parka giden çocuk havalar nedeniyle ne zamandır gidemediği parkla hasret giderdi. Her ne kadar güneş olsada hava soğuktu aslında baktık bunların elleri, minik burunları üşümüş hemen Moda Çay Bahçesine attık kendimizi. Koyduk önlerine boyama kitabı, boya oynadılar biraz. Oynadılar derken resim filan yaptıkları yok he işleri güçleri boyaların dışındaki kağıtları koparmak :)

 
Güneşli bir pazar sabahı ne diye çocuğu müzikale götürüyorsun dimi götür işte parka oynayıp dursun :)) birazda top oynadılar parkın orada sonra uykuları gelip huysuzlanmaya başladılar bizde evin yolunu tuttuk.
Süreyya Operasında Devlet Opera ve Balesinin oyunları oynuyor biletler temsilden 1 ay önce satışa çıkıyor, internetten alabilirsiniz. Sizde benim gibi parkada götürürüm müzikalede götürürüm diyen annelerdenseniz işte size link oyunları buradan takip edip online bilet alabilirsiniz...
 

1 yorum: