3 Kasım 2012 Cumartesi

İyi Cüceler Kitapevi - Caddebostan

 
İyi Cüceler Anadolu yakasında benim bildiğim tek çocuk kitapçısı, eski yerlerinde de birkaç defa gitmiştik bir süre önce Caddebostan Mado'nun sokağına taşındılar. Yeni yerleri de oldukça geniş, hoş bir mekan. Kitap koleksiyonu oldukça zengin aradığınız çocuk kitaplarını rahatlıkla bulabilirsiniz ayrıca bazı oyuncaklarda satıyorlar. Çok güzel kitap okumaları ve atölye çalışmaları yaptırıyorlar. Poyraz'ın yaş grubuna uyanlar genelde hafta içine denk geldiğinden henüz katılamadık ama zaman uyarsa katılmayı düşünüyoruz.  Büyük bir ağaç ev var kitapçıda ve tüm çocuklar bu eve keşfe çıktı bizimkide eve çıktı ve bir daha inmek bilmedi. Biz en son bir kitap tanıtımı için gitmiştik ve masalı tahta evin içinden dinledik oğlumla.
 
Moda'da geçen yıl bir çocuk kitapçısı daha açıldı ama ömrü çok kısa sürdü maalesef kapanınca çok üzülmüştüm çünkü bu tür yerlerin çoğalması çok önemli. Bu nedenle İyi Cüceleri desteklemeliyiz çocuklarımıza zaten hepimiz kitap alıyoruz biz çalışan anneler işin kolayına kaçıp internetten kitap alıyoruz çoğu zaman ama onun yerine vakit ayırıp çocuklarımızla kitapçıya gitsek kitapları birlikte seçsek çok daha güzel olur bence. İyi Cüceler'in etkinliklerini ve ulaşım bilgilerini www.iyicuceler.com görebilirsiniz.

1 yorum:

  1. Bizim ayda en az bir hafta sonu gittiğimiz harika bir yer, bazen kızım evli kitapçıya gidelim anne diye tutturduğunda bu sayı artıyor. Gerçi artık mekanın içindeki ev kaldırıldı ve daha ferah bir mekan oldu ama bizim evde adı "evli kitapçı" kaldı:)

    YanıtlaSil