16 Ekim 2012 Salı

İstanbuldere Restorant - Sapanca


Sapanca’ya en son gittiğimizde Poyraz karnımda 5.ayını doldurmuştu gezmiş tozmuş ve çok beğenmiştik tekrar gitmek bu sene 19 mayıs tatiline denk geldi. Bu sefer kalabalık gittik Poyraz, teyzeleri, kankası Güney ve ailesi. Sabah yola çıktığımızda hava kapalıydı ve yol boyunca yağmur yağdı bizde ne kadar şanssızız çocuklar güneşte oynayamayacak diye üzülerek 1 saat 10 dakikada Sapanca’ya vardık. Fırsat sitelerinden Sapanca Gülizar Bahçe’de açık büfe kahvaltı almıştık hepimiz. Kahvaltıya kişi başı 10 tl verdiğimizden çok büyük bir beklentim yoktu açıkçası ama yanılmışım çünkü kahvaltı çok güzeldi biten her şeyi devamlı yeniliyorlardı , işletmeyi çok başarılı buldum bu konuda. 12ye kadar kahvaltı faslımız sürdü.
 
Kapalı diye üzüldüğümüz hava yüzümüze güldü ve öğlen çok güzel güneş açtı hatta hepimiz soyunup dökündük attık kendimizi çimenlere. Çocuklarla durmaksızın top oynadık.
 
Yanımızda 3 erkek çocuğu olduğundan mı bilinmez ama bunların favori aktivitesi göle taş atmak oldu. Göl kenarında dakikalarca sıkılmadan taş atıp durdular. Kayaların üzerindeki kurbağaların vıraklamaları eşliğinde taş atmaca oynadılar.
 
Göl gayet güzel ve temiz fakat etrafında gezme alanı sınırlı bir köşeyi Güral Sapanca kapatmış zaten bir noktaya kadar gidip geri dönmek zorunda kalıyorsun. Bizde bu mesafede yürüterek uyuttuk çocukları. Benimki kucağımda zorla uyudu fakat ne zaman arabasına koysam uyandı bende bırakmak istemedim kuzumu kucağımdan.
 
Sonra babası zorla aldı çocuğu kucağımdan arabasına koydu bizde çocukların uyumasını fırsat bilip kız kıza kahve keyfi yaptık.
 
Benimki çok uyumadan uyandı, Güney uyumaya devam ederken bizimki gene attı kendini çimlere biraz daha oynadı. Sonra teyzeleriyle keşfe çıktılar ve etrafı gezdiler.
 
Gülizar Bahçe (http://www.gulizarbahce.com/) çok güzel bir yerdi dediğim gibi hem kahvaltısı güzeldi hem mekan ve özellikle bahçesi. Sabah 10u biraz geçe ordaydık ve 3e kadar aynı mekanda oturduk hiç sıkılmadan. Bu fırsat sitelerinden aldığın yerler tamamen şansına oluyor bazen çok iyi çıkıyor bazen kötü bu güzel çıkan fırsatlardan biriydi. Sapancaya gidenlere tavsiye edebilirim açıkbüfe kahvaltı kişi başı 20 TL.
 
Gülizar bahçede 3e kadar takıldık çocuklar uyudu uyandı biraz göl kenarında gezdik yavaştan karnımız acıkmaya başladı. Zaten daha önce gidilecekler yerler listemde olan İstanbuldere'ye doğru yola koyulduk.
http://www.istanbulderealabalikevi.com.tr/hakkimizda.asp?id=102 (sitesinde fiyatlarıda yazıyor ve çok makul)
Mekanı daha önceden mimlemiştim kesin gitmeye kararlıydık sapanca merkezden 10-15 dakikalık bir yolculukla ulaştık. Dağa doğru biraz tırmanmak gerekiyor, yollar biraz bozuk bu yüzden giderken yolda biraz tırstım acaba kötü bir yer mi kimse yok mu diye ama oraya varınca bir baktık otopark araba dolu çoğuda 34 plakalı bu İstanbullular her yere gidiyor valla :) Mekan gerçekten çok güzel her taraftan dereler geçiyor, şelale var fakat o kadar çok su var ki bizimki gibi küçük çocukları zapt etmek çok zor.
 
Biz kendimize dere kenarında güzel bir masa buılup yayıldık fakat hava bizden yana değildi acayip kapalıydı garsonlar 5 dakikaya kalmak bastıracak bebekler var içeri girin diye uyardı mecburen içeri taşındık ama buranın tadı bahar aylarında dışarıda yenip içilerek çıkarılır onun için seneye kesin tekrar gelmek lazım. İçeriside çok güzel ahşaptan yapılmış bir bina iki katlı, şömine var durmadan şömineye odun attılar. Biz tam cam kenarında manzaralı güzel bir masada oturduk ve şahane alabalık yedik. Daha önce hiç bu kadar güzel kiremitte alabalık yememiştim harika yapmış adamlar. Mekanda birde çocuk oyun odası yapmışlar ki bizim için çok iyi oldu oğlanlara nöbetleşe bakıp rahat rahat yedik. Tek kötü yanı servis biraz yavaştı çünkü çok kalabalıktı ve yeterince garson yoktu. Sanırım yağmurlu bir günde bu kadar talep beklemiyorlardı. Biralarımızı içip yemeklerimizi yedik , dışarıda yağan yağmuru izledik. Dışarıda şelale var oraya bile ışık koymuş adamlar güzel bir görüntüydü. Bahçede ördekler var, hamaklar var gerçekten o yolu gittiğine değen bir yer. Allahtan gelen herkes de beğendi mekanı. 7 gibi oradan çıkıp İstanbula döndük seneye gene Sapanca gezisi yapmaya karar verererek. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder