24 Eylül 2012 Pazartesi

Yıldız Parkı & Malta Köşkü

Yıldız parkına gitmeyeli seneler olmuştu çocukla gidilecek güzel bir yer olarak listemde vardı karşıya geçmişken Yıldız Parkına gittik. Parka vardığımızda Poyraz uyuyordu bizde kendimizi tam havuz kenarına kurulmuş olan kafesine atıp kahve yaptık. Uzun süre gazete okuduk çene çaldık baktık bizimki açık havadan herhalde uyanmak bilmiyor. Uyandığında acıkmış olacağından kalktık Malta Köşküne gittik ve çocuğu resmen zorla uyandırdık J İşte zorla uyandırılmış ama aslında hala uyumak isteyen minik adam.

Malta Köşkü çok güzel, yiyecekler harika görünüyordu fakat hafta sonu yoğunluğundan
dolayı servis çok yavaştı çocuğa bir çorba söyledik baya bekledik gelsin diye. Bizimki çorbasını içince kendine gelip etrafı kolaçan etmeye başladı. Havuzun kenarına gidip uzun süre ördekleri besledik bütün çubuk krakerlerimizi yedirdik hayvanlara.
 
Malta Köşkünün hemen arkasında küçük bir park var orada biraz takıldık. Pazar günü olduğundan her taraf piknik yapan ailelerle doluydu ve her köşede top oynayan insanlar vardı , Poyraz ne yöne koşacağını şaşırdı herkesin oyununa karışmak istiyor minicik boyuyla. Parkın çocuk için tek kötü yanı her tarafın yokuş olması gerçi bizimki bunu da bir oyuna çevirdi yokuştan aşağı koşarak düşmece oyunu J Bir tanede sopa buldu aklınca bizi korkutup durdu onunla.
Yıldız parkı çok güzel bir yerde böyle rantı çok yüksek alanların park olarak kalması hoşuma gidiyor. İstanbul’da yeterli yeşil alan yok Londra’da her taraf park doluyken bizim arabamıza binip yeşil alana ulaşmamız gerekiyor. Bu tip yerlerin çoğalmasını dilerim ama zor gibi nede olsa her tarafta mantar gibi apartman ve site dikiliyor. Geçenlerde Kanada’dan mal aldığımız bir Türk’le konuşuyordum evimizin arkasından geyikler geçiyor çok huzurlu bir yer burası diye anlatıyor adam, bizde parka gidip sincap gördük ona sevindik ne yapalım burası İstanbul. Aşağıda Poyraz ve babası ağızları açık son sürat koşan sincabı seyrederken J
Gezi tarihi : 15.Mayıs.2011

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder