12 Eylül 2012 Çarşamba

Poyraz Ortaköy'de...


Geçenlerde Poyraz'la ilk defa Ortaköy'e gittik. Ortaköy'ü oldum olası sevmişimdir, öğrenciykende çok sık gittiğimiz bir yerdi. Aslında minicik olmasına rağmen bir sürü şey barındırır içinde. İnsan yalnızca kumpir yemek için bile üşenmeden kalkıp gidebilir Ortaköy'e. Tarihi yapısı, kafeleri, kumpircileri, her daim açık tezgahlarıyla tam bir renk cümbüşü. Yabancı turistler içinde yerli halk içinde ideal bir gezme mekanı. Aslına gezilecek bir alanda yok ama insan genede gidip bütün gün sıkılmadan takılabilir. Öğrencilik yıllarında kafelerde okey oynardık, şimdi bebekle bu pek mümkün değil tabii. Ama çocuklu insanlar için bile ideal çünkü küçükde olsa bir parkı var. Eskiden hiç dikkatimi çekmeyen bu minik park Poyraz'la gidince pek bir güzel gözüktü gözüme. Biz hep beraber kahvaltıya gittik.

Mekana girdiğimizde Poyraz uyuyordu ve sevgiliyle ben rahat rahat birşeyler yiyebildik. Kısa süre sonra uyandı bizimki o da birşeyler yedi. Kahvaltıdan sonra sıkı sıkı giyinip saldık bizim canavarı sokağa. Her tarafa koşturdu, kuşları kovaladı, piyangocu adamlara kafa tuttu, parkta salıncağa bindi, köpekleri inceledi :)

Hava soğuk olmasına rağmen bolca vakit geçirdik Ortaköy'de. Bizimkiyle daha önce Taksime gitmiştik ama Ortaköy bir ilk oldu. Yazın tekrar gelip kumpir yemek üzere vedalaştık Ortaköyle :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder