6 Eylül 2012 Perşembe

Merhaba..


Merhaba,
Şimdi 3 yaşına girmek üzere olan oğlumun doğumuna 3 hafta kala açtığım blogum http://poyrazligunler.blogspot.com da bebekle ve gittikçe büyüyüp artık çocuk kategorisine giren oğlumla gittiğimiz mekanları, gezdiğimiz yerleri uzun zamandır yazıyorum. Fakat orası Poyraz'la olan hayatımızı aktivitelerimizi, ilklerimizi hayatın her alanını kapsayan bir blog oldu. Sadece gezmelerimizi kapsayan ayrı bir blog açmak istememin nedeni bana gelen onlarca email :) arkadaşlarım artık bebekle, çocukla nereye gidelim, hafta sonu geliyor ne yapalım diye devamlı bana sorar oldu. Üniversitede turizm rehberliği okumuş, profesyonel olarak kokart almış ama onu hiç kullanamayıp başka bir alanda kariyer yapmış biri olarak gezmeyi zaten çok seviyorum oğlum doğduktan sonrada  "çocukla da gezilir" hayat felsefem oldu. Çocuğun bizim hayatımıza çok kolay adapte olduğunu düşünüyorum yani biz onları nasıl alıştırırsak öyle gidiyor. Bizim oğlumuz maalesef arabada seyahat etmeyi hiç sevmiyor buna rağmen gezmekten vazgeçmedik evet ilk 2 yılda marmara bölgesinden uzaklaşmadık ama bu yıl artık bunada bir dur deyip , geceleri araba kullanarak gitmek istediğimiz her yere gittik.
İstanbul çok büyük bir şehir ve çok fazla mekan var ama bebekle, çocukla bir yere giderken çoğu anne babanın kafasında orada rahat edermiyim sorusu oluyor. Mekanları buna göre değerlendirmeye çalıştım. Bu blog sonuçta bizim gezilerimizi içereceğinden ve ben profesyonel bir gezi yazarı olmadığımdan tabii ki benim anne olarak gözlemlerim ve bol bol aile fotoğrafımız olacak.
Yazıları arama yapmayı kolaylaştırmak adına kategorilere ayırdım , ilk etapta bugüne kadar gezdiğimiz yerler olacak ve yepyeni yazılar ve mekanlar zamanla eklenecek zira benim her zaman upuzuuun bir gidilecek yerler listem vardır :) yeni önerilere de her zaman açığım , çocuklara uygun güzel yerler biliyorsanız lütfen üşenmeyip bir yorum bırakın , hep birlikte öğrenelim :)
Umarım anne & babaların işine yarar faydalı bilgiler bulursunuz ve çocuklarınızla bol bol keyifle gezersiniz.
Sevgiler,
Nihal - Poyraz'ın annesi :)

3 yorum:

  1. Nihal çok güzel olmuş, ellerine dillerine sağlık...

    YanıtlaSil
  2. Gezilerimizi yazdığım, otel, restoran ve kafeler önerdiğim ya da önerilenleri paylaştığım bebek ve çocuklarla geziler bloğuma da arkadaş olur bu sayfanız umarım.
    http://www.gezginanne.com/2012/04/cocuk-dostu-restoranlar.html

    YanıtlaSil