11 Eylül 2012 Salı

Fenerbahçe Parkı

 
Yakında belediyenin park ve bahçeler müdürlüğünde çalışmaya başlayabilirim, Poyraz sayesinde Anadolu yakasındaki parkları avucumun içi gibi öğrendim. Hangi parkta ne var ne yok, cafe var mı, alt değiştirmeye uygun yer var mı vs.gözlem yaptım çok engin bilgilere sahip oldum :) Anadolu yakasının en sevdiğim parkı şimdilik açık ara parkla Özgürlük Parkı fakat Fenerbahçe parkıda deniz kenarında olması, manzarası, çiçekleri vs. ile arada bir gitmek için ideal yerlerden biri. Havanın güzel olduğu bir gün değişiklik olsun diye Fenerbahçe parkına gittik tabi çocuk için park olsun neticede ismi, hangi semtte olduğu onun için çok farketmiyor bizimki nerde çimen görse koşmaya başlıyor.
 
Fenerbahçe parkına girmeden sahil kenarı bir sürü cafe ile dolu. Hemen hemen hepsinde haftasonları açık büfe kahvaltı var ve çeşitler gayet bol. Kahvaltı dışında da yemekler veya birşeyler içmek için gelinebilir. Biz kahvaltı etmiştik ama tekrar acıkıp menemen yedik. Bu sırada Poyraz'ın arabasında uyuduğu nadir anlardan biriydi ve inanılmaz ama gazete bile okuduk. Poyraz uyanır uyanmaz babasının kucağına atlayıp boynuna sarıldı bu yeni uyanmış halleri öyle tatlı ki sanki uykusunda özlemiş gibi boynuna sarılıyor insanın :)
 
Poyraz uyanınca parka girdik önce çocuk parkı kısmında eğlendi bizimki. Diğer çocuklarla acayip sosyalleşmeye başladı gerçi gidip toplarını elinden alma, oturdukları yerden zorla kaldırmaya çalışma gibi faaliyetlerde yapıyor zaman zaman ama onun dışında yanlarına gidip merhaba demek ister gibi hareketlere başladı son zamanlarda. Çocuk parkından sonra deniz kenarında, çimenlerde vs. bol bol dolaştık zaten yürümeyi yeni öğrendiğinden boş bulduğu alanlarda koşturmaya bayılıyor sık sık düşüyor ama napalım izin veriyoruz özgür olmasına.
 
Babası Poyraz'ı da kendine benzetip kedilere aşık etti. Çocuk kedilere bayılıyor özellikle dokunmaktan acayip keyif alıyor tabii hijyen manyağı anneler buna genelde izin vermez ben veriyorum valla öyle çok seviniyor ki kedilere dokununca onu görmeye değer sonrasında ellerini dezenfekte ediyoruz bırakıyoruz oynasın.
 
Fenerbahçe parkı zaten kedi dolu ama bu sefer baktım ördeklerde (ördek mi kaz mı bilemedim :s) var. Bütün çocuklar gibi Poyrazda her türlü hareket eden canlıyı kovalamaya bayılıyor. Yakalayamayacağı gerçeğini anlayamacak kadar küçük olduğundan habire koşup duruyor peşlerinde :)
 
Gezmekten yorulanlar için parkın içinde Romantika diye bir yer var, cafe restoran. Geçen yıl sevgilinin doğumgününde buraya gelmiştik tam deniz kenarında oluşu güzel, manzarası harika. Yemekler fena değil, fiyatlar ortanın biraz üzerinde. Ayrıca parkın içinde çay kahve içmek için açık bir cafe daha var burda fiyatlar uçmuş bir bardak çay 4 tl. Parkın içindeki bu mekanı kim işletiyor bilmiyorum ama bir dilim keki 6 tlye satabiliyor ben o paraya bütün bir kek yaparım :) insan buraya gelmişken haliyle oturuyor ve kazıklanıyor, sevgili hava güzelken limonata içeyim dedi ama sonra pişman oldu çünkü Poyraz acıklı bakışlarlar ve duygu sömürüsü ile limonatayı babasına içirmeyip kendi içti :)

1 yorum:

  1. Fenerbahçe parkı ile ilgili bu yazınızı keyifle okudum. Teşekkür ederim. Benimde buna benzer bu yer ile ilgili bir yazım https://www.geziyerler.com/fenerbahce-parki adresinde mevcuttur. Dilerseniz sizi de siteme beklerim.

    YanıtlaSil