10 Eylül 2012 Pazartesi

Çengelköy & Çınaraltı Çay Bahçesi


Çengelköy'deki tarihi Çınaraltı çay bahçesini çok severim. Boğazın kenarında olupda hala halk tipi kalmayı başarabilmiş nadir işletmelerden biridir. Biz buraya her sene birkaç kez kahvaltıya geliriz. Gelirken yanınızda bütün kahvaltılıklarınızı, böreğinizi, simidinizi, ekmeğinizi getirmek serbest. Burada da kahvaltı tabağı, menemen, omlet vs. satılıyor ama mesela Nutella satılmıyor ve onu getirmek serbest en çok da bu yanını seviyorum :)) Tabii her güzelin bir kusuru olduğu gibi buranın sorunuda park ve boş masa bulma. Park yeri ve boş masa bulmak için oldukça erken saatte gelmekte fayda var. Fakat biz 11.30 sularında ancak gelebildik şansımıza deniz kenarında masa bulduk fakat sevgilinin park yeri bulması yaklaşık yarım saat sürdü. Bu sırada biz açlıktan ölmemek için kahvaltımızı yapıp bitirdik bile.

Sevgili sonunda park etmeyi başarıp yanımıza geldiğinde ona ödül alarak Poyraz'ı alıp mekandan uzaklaştık :) Poyraz'la yemek yerken kendisi pek rahat durmuyor, bizim ona yedirmeye çalıştığımız şeyleri yemeyi reddeder ama herşeye elini atıp bize yedirmeye çalışır :) neyse bıraktık sevgiliyi boğaz manzarasına karşı rahat rahat kahvaltısını edip, gazetesini okudu. Bizde o sırada etrafı gezdik.

Babasının yanına döndüğümüzde kendisi kahvaltısını bitirmişti ama Poyraz buna ikna olmamış olacak ki bütün zeytinleri babasına yedirmeye çalıştı :)

Bir servet ödemeden Boğaza karşı güzel bir kahvaltı etmek için en sevdiğim yerlerden biridir Çengelköy, sık sık gelmek lazım. Çengelköy börekçisinden mis gibi börek, halk fırınından tazecik ekmek ve simit alıp deniz kenarında bir masa bulup keyif yapmak lazım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder